• PL
 • EN
 • Badania due diligence

  Pomożemy Ci oszacować ryzyko i rozpoznać potencjalne zagrożenia, zanim staną się one problemami prawnymi.

  Lepiej zapobiegać niż leczyć.

  Regularnie przeprowadzasz badania lekarskie, aby identyfikować i diagnozować Twoje problemy zdrowotne. Okresowa kontrola kondycji Twojej firmy w celu oceny jej bezpieczeństwa prawnego jest dokładnie tak samo ważna dla Twoich finansów. 

  Krótko mówiąc, audyt prawny to doskonały krok biznesowy. Wydatki na sprawdzenie kondycji firmy są znikome w porównaniu do kosztów postępowania sądowego lub wpadek rządowych agencji regulacyjnych. Można to porównać do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego: jeśli zachorujesz, mogą to być najlepiej wydane pieniądze w Twoim życiu! 

   

  Badanie kondycji prawnej firmy obejmuje więcej niż tylko zapewnienie całkowitej legalności.

  Jest to także gwarancja korzystania w pełni ze swojej pozycji prawnej w kontaktach z dostawcami, konsumentami, a także rywalami. Z takiej perspektywy można to porównywać do badań lekarskich pacjenta lub tuningu pojazdu. 

   

  Atuty usługi:

  • Bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu w różnych branżach. Prowadziliśmy już wiele różnych spraw z zakresu prawa gospodarczego. Mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy, jakiego rodzaju problemy, jeśli nie są rozwiązywane z wyprzedzeniem, prowadzą do kosztownych sporów sądowych. 
  • Pomagamy zmniejszyć ryzyko, zidentyfikować możliwości i zbudować odporność biznesową. Wiemy, co jest najczęstszym powodem spraw sądowych w biznesie, jak je wcześniej wykryć i jak zminimalizować ryzyko. Nasza firma posiada bogate doświadczenie w rozwiązywaniu sporów gospodarczych wysokiej rangi. 
  • Nasze rozwiązania pozwolą Ci oszczędzić sobie stresu i stworzyć odpowiedzialny biznes. Oferujemy praktyczne sugestie, które pomogą Ci zapobiec przyszłym problemom prawnym. 

  Jak to działa?

  • 1. Wypełnienie kwestionariusza

   Pierwszym krokiem jest wypełnienie podstawowego kwestionariusza przez pracowników. Dzięki niemu audytorzy będą w stanie dostosować proces audytu do potrzeb danego przedsiębiorstwa, oszczędzając czas i pieniądze.

  • 2. Zgromadzenie dokumentów

   Drugim krokiem jest zebranie przez firmę wszelkich niezbędnych dokumentów, których audytorzy mogą potrzebować podczas przeprowadzania audytu. Będą one następnie zaklasyfikowane do pięciu grup. W zależności od potrzeb i charakteru firmy grupy te mogą być dalej podzielone.

  • 3. Spotkanie z zespołem kierowniczym

   Trzeci etap to zwołanie spotkania zarządu i innych najważniejszych pracowników firmy. Celem tego zebrania jest dokonanie przeglądu działaności przedsiębiorstwa i zwrócenie uwagi na ewentualne problemy.

  • 4. Przegląd informacji i dokumentacji

   Uzyskane w kroku pierwszym informacje i dokumenty będą dokładnie sprawdzane w czwartej fazie audytu. Odpowiedni specjaliści badają, czy podane informacje są zgodne z procedurami firmy, lokalnym prawem i przepisami, a także czy odpowiadają potrzebom przedsiębiorstwa. Wszelkie wykryte nieprawidłowości zostaną zgłoszone i sprostowane.

  • 5. Przygotowanie raportu

   Piątym etapem audytu prawnego jest przygotowanie kompleksowego raportu. Wskazywane są w nim ewentualne błędy, problemy z płatnościami lub inne nieprawidłowości.

  • 6. Podsumowanie wyników badania na spotkaniu z zespołem kierowniczym

   Ostatnim etapem jest rozmowa z zarządem na temat problemów, które ujawniły się podczas audytu. Na zakończenie kierownictwo oświadcza, czy przed ich wprowadzeniem zdawali sobie sprawę z istnienia nieprawidłowości i czy je popierali.