• PL
 • EN
 • About us: Wołoszański & Partners Law Firm

  O nas.

  WLAW w pracy i po godzinach.
  Home O nas
  Kompetencje wielkiej kancelarii. Elastyczność małego zespołu.
  Nasz niezwykły styl wynika z naszej niecodziennej struktury. Nie jesteśmy zbyt mali, aby ograniczała nas wąska specjalizacja, ale też nie zbyt duzi, aby spowalniała nas biurokracja. Nasze doświadczenie w wielu obszarach prawa przekuwamy w skuteczne rozwiązania dla naszych klientów. Wyróżnia nas elastyczność i otwartość na różne perspektywy, dzięki czemu możemy dobrze służyć naszym klientom. Jesteśmy wystarczająco duzi, aby zaoferować ekspertyzę w szerokim zakresie obszarów praktyki, ale wystarczająco mali, aby zapewnić szybkie wsparcie i indywidualne podejście.

  Świadczymy wysokiej jakości usługi prawne dla wielu firm, od małych biznesów do dużych korporacji. Regularnie reprezentujemy firmy z wielu branż, w tym producentów, dystrybutorów, sprzedawców detalicznych, usługodawców, konsultantów, niezależnych wykonawców, dostawców usług medycznych i kosmetycznych, dealerów samochodowych, firm programistycznych czy technologicznych, restauracji i firm budowlanych.
  Welcome to Wołoszański & Partners Law Firm
  Sprawdź nasze referencje i case study.
  Dowiedz się więcej
  Poznajmy się lepiej.
  Nasza misja
  Naszą misją jest wzmocnienie potencjału firm poprzez wsparcie prawne, które pomaga im iść do przodu.
  Kilka haseł, które dla nas znaczą coś więcej.
  Nasze motto Chronimy prawnie. Rozumiemy biznesowo.to coś więcej niż tylko slogan. To wizja naszej firmy, którą realizujemy w praktyce, za każdym razem analizując, czy dane działanie pomoże klientom rozwiązywać problemy i skutecznie osiągać cele. Pracujemy w zgodzie z istniejącymi procesami naszych klienta i proponujemy rozwiązania, które można od razu wdrożyć w jego firmie. Rozwiązania te dopracowujemy w trakcie wdrożenia tak, aby działały sprawnie w ich organizacji.
  Nasze wartości

  Transparentność

  Transparentność traktujemy priorytetowo w naszych komunikatach i procedurach, co owocuje zaufaniem i jest podstawowym filarem naszych relacji z klientami, partnerami i współpracownikami.

  Elastyczność

  W świecie biznesu jedno rozwiązania nie może pasować wszystkim. Dlatego każde zapytanie oceniamy indywidualnie, aby mieć pewność, że stosujemy właściwe podejście zgodne z konkretnymi potrzebami prawnymi klienta. Nasza elastyczność pozwala nam świadczyć rzeczywiście spersonalizowane usługi.

  Współpraca

  Dzielimy się pomysłami i słuchamy innych, budując silne relacje biznesowe na całym świecie. Postępujemy tak, bo wierzymy, że zyskują na tym obie strony, a praca nad wspólnymi pomysłami napędza rozwój biznesu.

  About us: WLAW
  Fakty i liczby
  Spójrz na naszą kancelarię przez pryzmat liczb.
  14+ lat
  Doświadczenie na rynku
  35.000+
  Udział w rozprawach sądowych
  5.000+
  Reprezentowanie klientów na salach sądowych
  95 krajów
  Współpraca międzynarodowa

  Poznaj naszych specjalistów

  Nasz zespół tworzą wykwalifikowani radcowie prawni i adwokaci, którzy łączą znajomość prawa z doświadczeniem stosowania go w biznesie. Wśród naszych pracowników znajdują się absolwenci studiów Executive MBA oraz certyfikowani Compliance Officers, eksperci w zakresie prawa konkurencji i ochrony danych osobowych.

  Michał Wołoszański
  Założyciel i Partner Zarządzający kancelarii,
  INSEAD Global Executive MBA, Radca prawny
  Kinga Miller
  Partner, Adwokat, Approved Compliance Expert
  Marta Solarska-Kaleńczuk
  Partner, Chief Operating Officer,
  Data Protection Officer
  Łukasz Kudela
  Senior Associate, Radca prawny,
  Cryptocurrency Project Manager
  Malwina Guliyev
  Senior Associate, Radca prawny
  Oliwia Koper
  Associate, Adwokat
  Karolina Dębiec
  Prawnik, Koordynator kluczowych projektów
  Olga Kolomiiets
  Dyrektor ds. Marketingu
  Nasz zespół
  Jesteśmy zespołem analityków, twórców, odkrywców i innowatorów w dziedzinie procesów prawnych i technologii.
  Jesteśmy ekipą WLAW.
  Eksperci WLAW znani są z sukcesów i umiejętności prowadzenia szczególnie skomplikowanych spraw dla międzynarodowych klientów.

  "Nadaję mojemu zespołowi możliwości realizowania specjalizacji, które pokrywają się z ich osobistymi zainteresowaniami. Dzięki temu jesteśmy w stanie podejść do transakcji z zestawem wykwalifikowanych prawników, którzy po prostu kochają swoją pracę i dzięki temu wnoszą duży wkład w projekt," - mówi Michał Wołoszański, założyciel i Partner Zarządzający naszej kancelarii.
  W tych branżach czujemy się jak u siebie:

  Motoryzacja i transport

  Nasze bogate doświadczenie w zakresie odpowiedzialności za produkty motoryzacyjne, sporów gospodarczych, paliwa i energii, finansów i technologii pozwala nam osiągać znakomite efekty dla naszych klientów.

  Kosmetyka i farmaceutyka

  Dzięki wieloletniej ścisłej współpracy z naszymi klientami z branży kosmetycznej, zgromadziliśmy unikalną wiedzę związaną z funkcjonowaniem tego rynku. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych klientów co do jakości naszych usług.

  Kryptowaluty i blockchain

  Podstawą naszej praktyki w zakresie kryptowalut i blockchain jest głębokie zrozumienie ich technologii i uwarunkowań prawnych w różnych krajach. Zawdzięczamy to intensywnej współpracy międzynarodowej i zamiłowaniu do technologii.

  IT i telekomunikacja

  Naszą mocną stroną jest zrozumienie technologii stojącej za procesami. Posiadamy duże doświadczenie w sprawach związanych z umowami licencyjnymi i konserwacyjnymi, wdrażaniem infrastruktury informatycznej, umowami o świadczenie usług i wieloma innymi.

  Lotnictwo i kosmonautyka

  Nasi eksperci wspierają klientów w transakcjach i działaniach strategicznych na całym łańcuchu dostaw dla lotnictwa komercyjnego, włączając w to konserwację i naprawy, operacje lotnicze oraz powiązane technologie i usługi lotnicze.

  Marketing i E-commerce

  Nasz zespół posiada bogate doświadczenie w zakresie najczęściej spotykanych spraw w sektorze marketingu i e-commerce, m.in.: ochrona własności intelektualnej, prawa i obowiązki kontraktowe, ochrona prywatności, bezpieczeństwo danych, kwestie jurysdykcyjne i konkurencja.

  About us: Wołoszański & Partners Law Firm
  Czy to wyczerpująca lista?
  Otóż nie.
  Powyższe branże to nasz chleb powszedni - liczący setki, jeśli nie tysiące, prowadzonych spraw. Jednak przez lata w zawodzie obsługiwaliśmy firmy z różnych branż - budownictwo i nieruchomości, rozrywka i gastronomia, sektor medyczny, fintech, to tylko niektóre z nich.

  Co klienci mówią o współpracy z nami?

  W naszej współpracy szczególnie cenię sobie szybkie i proaktywne wsparcie, jakie uzyskaliśmy dzięki połączeniu sił z wysoce kompetentnym zespołem kancelarii Wołoszański i Wspólnicy. Dzięki temu, że od kilku lat pracuję z nimi ramię w ramię, mam pewność, że mogę liczyć na ich wyczucie i zrozumienie specyfiki rynku, naszej strategii i celów biznesowych. Gdy współpracujemy przy realizacji projektów, jestem przekonany, że są oni częścią naszego zespołu i że możemy na sobie wzajemnie polegać i sobie ufać.
  Hyundai Capital
  Artur Szczepanski
  Senior Country Manager | International Business Division
  Hyundai Capital Europe GmbH
  Wołoszański & Partnerzy to zespół o rozległej wiedzy, który cechuje się wyjątkową dynamiką i skutecznością działania. Dla nas ogromną wartością dodaną jest poczucie partnerstwa, jakie zyskujemy podczas współpracy z nimi. Biorą pod uwagę interesy wszystkich stron i dostarczają korzystne rozwiązania dostosowane do potrzeb rynku. Z kancelarią Michała Wołoszańskiego z sukcesem zrealizowaliśmy skomplikowany proces fuzji i przejęcia oraz restrukturyzacji, dlatego gorąco polecam ten zespół do współpracy w zakresie wszelkich usług prawnych.
  Our clients: TGI Fridays
  Emilia García
  Właścicielka i zarządzająca spółką Rosinter Restaurants
  W Web Shield dostarczamy rozwiązania, które pomagają bankom i dostawcom usług płatniczych w identyfikacji ukrytych ryzyk. Z kancelarią Wołoszański & Partnerzy współpracujemy już od 5 lat przy przedsięwzięciach związanych z fuzjami i przejęciami. Zespół zapewnił nam kompleksową obsługę, koordynowali pracę zewnętrznych usługodawców, a także dotrzymywali ustalonych harmonogramów. Doceniamy ich niezwykle indywidualne podejście i szybkie, ale jednocześnie rozważne działanie.
  Our clients: Web Shield
  Dr. h.c. Christian Chmiel
  Założyciel Web Shield Group, Dyrektor Generalny w latach 2014-2021
  Jako Grupa KRESK właściciel marek SVR, Lazartigue i FILLMED działających w sektorze dermokosmetyków oraz rozwiązań dla medycyny estetycznej współpracujemy z Kancelarią Wołoszański i Wspólnicy od kilku lat. Korzystamy z pomocy prawnej w sprawach statutowych oraz dotyczących bieżącej działalności spółek. Dzięki pomocy, ale przede wszystkim kompetencjom i profesjonalnemu podejściu mec. Wołoszańskiego i jego współpracowników, mogliśmy sprawnie zrealizować kompleksowe projekty jak np. wprowadzenie RODO.
  Dzięki doskonałej znajomości przez Kancelarię zagadnień z różnych obszarów prawa, pro-biznesowemu podejściu, reagowaniu z wyprzedzeniem na zmieniające się otoczenie, rzetelności i terminowości możemy być pewni, że nasze sprawy są w dobrych rękach. I rzecz najważniejsza: mec. Wołoszański i jego współpracownicy to zespół młodych, zaangażowanych, dynamicznych ludzi z otwartymi głowami. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Kancelarią i z całym przekonaniem polecamy.
  Our clients: Fillmed Laboratoires
  Monika Nowak-Bartyzel
  Dyrektor Generalny w Fillmed Polska
  Z kancelarią Wołoszański & Partnerzy współpracujemy od 2013 roku. Świadczymy usługi IT w ponad 70 krajach, dlatego tak ważne jest dla nas posiadanie partnera, z którym współpraca przebiega płynnie, profesjonalnie i z łatwością. Michał Wołoszański i jego zespół są skuteczni, komunikatywni i bardzo szczerzy w swojej trosce o nas jako klientów. Łączą ekspertyzę prawną z głębokim zrozumieniem naszego otoczenia biznesowego, dynamicznie reagując na wszelkie zmiany.
  Our clients: Quadient
  Bohumil Farsky
  Krajowy manager sprzedaży w Quadient
  Od samego początku nasza współpraca z kancelarią Wołoszański i Wspólnicy odbywała się w sposób profesjonalny i nastawiony na nasze potrzeby. Dzięki kompetencjom i determinacji osób opiekujących się naszą firmą, udało nam się z powodzeniem osiągnąć zamierzone cele. Cieszymy się, że są tacy profesjonaliści jak Wołoszański i Wspólnicy, którzy rozumieją specyfikę rynku digital/e-commerce i potrafią sprostać naszym potrzebom i oczekiwaniom.
  Admitad: we are proud of our clients. Woloszanski & Partners
  Mateusz Łukianiuk
  Country Manager w Admitad Poland
  Zespół Kancelarii Wołoszański & Partnerzy zapewnił doskonałe wsparcie prawne dla spółek, którymi zarządzałem i którym doradzałem przez wiele lat. Był zaangażowany między innymi w prace związane z fuzjami i przejęciami dla Wawa Taxi oraz SIXT Rent a Car. Specjaliści z tej kancelarii wykraczają poza ramy analizy transakcji, przy czym są profesjonalni i łatwo się z nimi współpracuje. Gorąco polecam ten zespół w zakresie doradztwa prawnego, strategii, a także działań.
  Our clients: WaWa TAXI
  Paweł Reczyński
  Prezes Zarządu EURORENT sp. z o.o. w latach 2006 - 2014,
  Doradca Zarządu WaWa TAXI
  Astri Polska jest wiodącą firmą w polskim sektorze kosmicznym. Specjalizujemy się w dziedzinie elektroniki, optomechatroniki oraz aplikacji i usług kosmicznych, a z kancelarią Wołoszański & Partnerzy współpracujemy od 2015 roku. W tym czasie jej zespół dał się poznać jako dynamiczni, inteligentni i pro-biznesowi prawnicy. Z zaangażowaniem wspierają nas podczas negocjacji i mają głębokie zrozumienie wysoce technicznych zagadnień. Mogę ich tylko gorąco polecić.
  Our clients: Astri Polska
  Jacek Mandas
  Dyrektor Generalny Astri Polska w latach 2016-2021
  Wysoko oceniamy wsparcie Michała Wołoszańskiego i jego zespołu w związku z transakcją sprzedaży, która przebiegła bardzo sprawnie. Zespół zadbał o każdy aspekt transakcji, utrzymując naszą firmę w pełnej gotowości operacyjnej. Z pełnym przekonaniem polecam Kancelarię wszystkim, którzy potrzebują pomocy przy transakcjach M&A.
  Our clients: Web Shield
  Alex Noton
  Dyrektor Generalny Web Shield Group