• PL
 • EN
 • Prawnik dla firm i korporacji międzynarodowych

  Zyskaj zasoby prawne, które podnoszą efektywność biznesowych działań

  Łączymy przemyślane procesy, nowoczesną technologię i wyspecjalizowanych prawników, by tworzyć kompleksowe rozwiązania dla Twojej firmy.

  Poznaj rozwiązania dla swojego przedsiębiorstwa

  Biznesowa efektywność w nowoczesnej odsłonie

  Korzystaj z elastycznych oraz kompleksowych rozwiązań prawnych stworzonych na potrzeby dużych przedsiębiorstw i klientów korporacyjnych. Dzięki outsourcingowi w ramach jednej usługi realizujesz wszystkie firmowe potrzeby: od bieżącego doradztwa, przez ład korporacyjny, aż po weryfikację znaków towarowych. Proaktywnie optymalizujemy procesy, by generować oszczędności i podnosić efektywność firmowych działań.

  Outsourcing usług prawnych proponujemy w formie stałej obsługi na zasadzie ryczałtu lub regularnych dyżurów w Twoim biurze.

  Czytaj dalej…

  Prawo międzynarodowe – dowiedz się więcej

  Współczesny świat kurczy się coraz bardziej, a współpraca pomiędzy firmami z różnych państw staje się standardem. Z tego powodu międzynarodowe usługi prawne cieszą się coraz większym powodzeniem. Kto dokładnie powinien z nich korzystać?

  Prawo międzynarodowe to istotne zagadnienie między innymi dla korporacji zajmujących się handlem. Tego rodzaju przedsiębiorstwa często muszą radzić sobie z różnymi regulacjami i przepisami dotyczącymi eksportu, importu, cła oraz umów międzynarodowych. Skorzystanie w tych kwestiach z pomocy specjalistów pozwala na efektywniejsze rozumienie i przestrzeganie danych regulacji, a także łatwiejsze rozwiązywanie ewentualnych sporów prawnych.

  Prawnik dla międzynarodowych biznesów sprawdzi się też doskonale w firmach transportowych. Linie lotnicze, żeglugowe czy przedsiębiorstwa spedycyjne często mają do czynienia ze skomplikowanymi przepisami dotyczącymi transportu i ubezpieczeń. Oferujemy wsparcie także dla branży technologicznej i usługi prawne związane z ochroną danych, własnością intelektualną czy prawem nowych technologii.

  Przedsiębiorstwa finansowe również powinny sprawdzić nasze międzynarodowe usługi prawne. Wszelkiego rodzaju fundusze inwestycyjne czy doradcy finansowi, muszą często przeprowadzać operacje, które wykraczają poza granicę naszego kraju. Pomagamy im w zrozumieniu i przestrzeganiu przepisów dotyczących transakcji międzynarodowych, a także prawa bankowego i podatkowego w innych państwach.

  Międzynarodowe usługi prawne – co obejmują?

  Prawo międzynarodowe obejmuje bardzo wiele zagadnień, z których część jest ciągle rozwijana i aktualizowana. Na szczęście specjaliści zatrudniani w naszej kancelarii radcowsko-adwokackiej są w nim ekspertami i bez problemów przeprowadzą Cię przez każdy proces prawny, niezależnie od stopnia jego komplikacji. Oto kilka przykładów obszarów, którymi możemy się zająć:

  • Prawo korporacyjne: Doradztwo w zakresie zakładania i rejestracji spółek międzynarodowych, tworzenia struktur korporacyjnych, fuzji i przejęć i restrukturyzacji.
  • Prawo handlowe: Nasze usługi prawne międzynarodowe zakładają pomoc w negocjacjach i sporządzaniu umów handlowych i rozwiązywanie sporów handlowych między firmami z różnych jurysdykcji.
  • Prawo kontraktów: Analiza, negocjacje i sporządzanie umów międzynarodowych, z uwzględnieniem przepisów międzynarodowych i różnych systemów prawnych.
  • Prawo regulacyjne: Doradztwo w zakresie przestrzegania przepisów i regulacji międzynarodowych, takich jak regulacje dotyczące handlu zagranicznego, bezpieczeństwa produktów, ochrony środowiska, danych osobowych, konkurencji, zdrowia i bezpieczeństwa pracy.
  • Prawo pracy: Doradztwo w zakresie zagadnień związanych z pracą i zatrudnieniem transgranicznym, w tym migracji pracowników i regulacji międzynarodowych dotyczących ochrony pracowników.
  • Prawo własności intelektualnej: Doradztwo w zakresie ochrony praw własności intelektualnej na arenie międzynarodowej, rejestracja i egzekwowanie patentów, znaków towarowych i praw autorskich.
  • Rozstrzyganie sporów międzynarodowych

  Dobry prawnik dla firm i korporacji międzynarodowych

  Dlaczego warto postawić właśnie na nasze usługi? Zatrudniamy ekspertów, którzy mają duże zasoby wiedzy i doświadczenia w zakresie różnych zagadnień prawa międzynarodowego oraz różnych systemów prawnych. Każdy prawnik dla firm i korporacji międzynarodowych z naszej kancelarii to osoba o wąskiej specjalizacji. Dzięki temu może jeszcze skuteczniej obsługiwać klientów w ważnych dla nich obszarach kluczowych. Zamiast korzystać z usług jednego doradcy, który “zna się na wszystkim”, otrzymujesz dostęp do całego grona specjalistów.

  Istnieją inne powody, dla których również warto rozważyć naszą ofertę. Nasz prawnik dla firm międzynarodowych to osoba zorientowana na wspomaganie klienta w osiąganiu jego celów. Wyznaczony opiekun podchodzi do każdej sprawy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Dzięki temu jest w stanie oferować doradztwo dostosowane do strategii biznesowych danego przedsiębiorstwa.

  Osoby pracujące w naszej kancelarii charakteryzują się także wysokimi zdolnościami interpersonalnymi. Dzięki temu komunikacja na płaszczyźnie klient i prawnik dla międzynarodowych biznesów zawsze przebiegają bezproblemowo. Tego rodzaju umiejętności przydają się także podczas negocjowania umów międzynarodowych, dzięki czemu nasi pracownicy jeszcze skuteczniej reprezentują interesy strony, którą reprezentują.

  Sprawdź nasze usługi prawne międzynarodowe

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat interesujących Cię zagadnień? Zachęcamy do odwiedzenia naszych podstron, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje na temat konkretnych zagadnień związanych z usługami prawnymi międzynarodowymi.

  Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu z naszą kancelarią radcowsko-adwokacką. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a nasz prawnik dla firm i korporacji międzynarodowych zaproponuje Ci rozwiązania, które będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Konsultacja wstępna jest całkowicie bezpłatna.

  Nasza kancelaria radcowsko-adwokacka zawsze stawia wygodę klienta na pierwszym miejscu. Z tego powodu oferujemy także rozwiązania przystosowane do zdalnej obsługi prawnej. Nie musisz być z Warszawy i okolic, by korzystać z naszych usług. Opieramy się na intuicyjnej, wygodnej i nowoczesnej technologii, dzięki której będziesz mieć pełny dostęp do przygotowanych przez nas raportów oraz nadzór nad postępami wykonywanych zadań. I to niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Otrzymasz także przypisanego do Ciebie opiekuna klienta, który zapewni sprawną komunikację z naszą kancelarią i będzie mógł szybko reagować na wszystkie potrzeby Twojej firmy.

  Dlatego, jeżeli podobnie jak my stawiasz na jakość, wiedzę i efektywność, nie czekaj ani chwili dłużej. Kancelaria prawna Warszawa Wołoszański i Wspólnicy ma dla Ciebie profesjonalne rozwiązania!

  Dlaczego warto?

  Wyższa efektywność niższym kosztem

  Outsourcing nie tylko zaspokoi Twoje bieżące potrzeby. Będziemy stale doskonalić istniejące rozwiązania, by optymalizować koszty i podnosić efektywność funkcjonowania firmy.

  Wszystkie dokumenty w zasięgu ręki

  Otrzymasz spójny oraz przejrzysty system prawny ze zweryfikowanymi dokumentami i procedurami. Koniec z problemami wynikającymi z nieścisłych zapisów czy zagubionych umów.

  Stały wgląd w raporty z projektów

  Dzięki dedykowanej platformie online masz zawsze natychmiastowy dostęp do bieżących postępów w zadaniach - bez pisania maili, bez wykonywania telefonów i bez straty czasu.

  Jak to działa?

  • 01

   Badanie potrzeb

   Na wspólnym spotkaniu rozmawiamy o celach, potrzebach, problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzy się Twoja firma. Poznajemy obecny sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa, by móc efektywnie zaprojektować kompleksowy, optymalny system działania w wybranym obszarze.

  • 02

   Projekt pilotażowy

   Sprawdzamy, czy zaproponowane rozwiązanie przynosi oczekiwane rezultaty. Przez cały okres projektu pilotażowego obsługujemy Cię w wybranym zakresie i przenosimy usługi prawne do nowego modelu zarządzania na naszej platformie. Dopracowujemy procesy, by doskonale funkcjonowały w środowisku firmy. Po zakończeniu projektu pilotażowego zdecydujesz, czy usługa spełniła Twoje oczekiwania i chcesz ją kontynuować.

  • 03

   Wdrożenie

   Wdrażamy pełen outsourcing usług prawnych w Twoim przedsiębiorstwie. Na bieżąco śledzimy wydajność działań, a Ty masz stały wgląd do wszystkich raportów w czasie rzeczywistym z poziomu naszej platformy.

  • 04

   Ciągła optymalizacja

   Nieustannie doskonalimy istniejące procesy zgodnie z Twoimi priorytetami i potrzebami. Równolegle z bieżącą obsługą prawną, realizujemy od 3 do 4 projektów usprawniających na kwartał. W raporcie końcowym podsumowujemy rezultaty i ustalamy cele na kolejny okres. Zawsze wiesz, co, jak i kiedy robimy.

  Zmieniamy zawiłe definicje w jasne komunikaty

  Mów językiem swoich odbiorców – prowadź komunikację w sposób, który rozumieją i lubią. Tworzymy przyjazne w odbiorze firmowe dokumenty i procedury. Czytane oraz rozumiane bez wysiłku nie tylko przez prawników, lecz wszystkich użytkowników. Pomożemy Ci zmienić skomplikowane prawnicze zapisy w użyteczne, łatwe w odbiorze i zgodne z normami prawnymi komunikaty.

  Dlaczego warto?

  Szybsze czytanie

  Już nie trzeba poświęcać dużej ilości czasu na czytanie jednego dokumentu kilka razy, by w pełni go zrozumieć. Dzięki przystępnemu językowi z zapisami można zapoznać się znacznie szybciej.

  Łatwiejsze zrozumienie

  Koniec ze skomplikowanym prawniczym żargonem, który można odszyfrować tylko ze słownikiem w dłoni. Dzięki uproszczeniu komunikatów każdy odbiorca zrozumie zobowiązania, procedury czy wytyczne.

  Lepsze zapamiętywanie

  Ludzie łatwiej i na dłużej zapamiętują to, co rozumieją. Dzięki przejrzystym instrukcjom pracownicy szybciej wdrożą się w nowe obowiązki: będą sprawnie oraz poprawnie wykonywać powierzone zadania.

  Efekt? Pozytywny odbiór Twojej marki

  Prosty język sprawia, że dokumenty są czytelne dla użytkowników, a tym samym lepiej przez nich odbierane. W rezultacie zwiększasz prawdopodobieństwo na pozytywny odbiór nie tylko komunikatów, ale również swojej marki.

  Gwarancja bezpieczeństwa prawnego firmy

  W ramach audytu pomagamy wykrywać ryzyka prawne i efektywnie im przeciwdziałać. Sprawdzimy, czy Twoje przedsiębiorstwo funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami, wskażemy obszary do poprawy i przygotujemy konkretne wytyczne zmian.
  W efekcie, zamiast czekać na problemy, zaczniesz skutecznie im zapobiegać.

  Dlaczego warto?

  Minimalizacja ryzyka

  Problemy z przepisami często skutkują wysokimi karami finansowymi czy nałożeniem ograniczeń w funkcjonowaniu firmy. Dzięki audytowi minimalizujesz ryzyko ograniczeń biznesowych i rozwijasz biznes bez niespodziewanych, prawnych przeszkód.

  Bezpieczeństwo prawne

  Masz gwarancję, że działasz zgodnie z aktualnymi przepisami i jesteś przygotowany na ewentualną kontrolę. Dzięki naszym konkretnym wytycznym, możesz udokumentować kluczowe działania jako dowód zgodności z obowiązującymi regulacjami.

  Elastyczność działania

  Prowadzisz firmę bez nieprzyjemnych zaskoczeń. Przeprowadzamy regularne audyty i na bieżąco informujemy Cię o potencjalnych zagrożeniach. Uporządkowane procesy i dokumentacja pozwalają Ci szybko reagować na ewentualne zmiany w prawie.

  Jak to działa?

  Analiza

  Analizujemy obecną sytuację prawną przedsiębiorstwa i definiujemy kluczowe problemy, które mogą dotyczyć takich obszarów jak:

  •  ochrona danych,
  •  prawo papierów wartościowych,
  •  przepisy dotyczące ochrony środowiska,
  •  ryzyko cybernetyczne,
  •  kontrakty rządowe,
  • sankcje handlowe,
  •  zgodność z przepisami eksportowymi,
  •  kradzieże wewnętrzne,

  … i wielu innych. Zakres zależy od branży, rodzaju prowadzonej działalności i jej lokalizacji geograficznej. Właśnie dlatego każdy audyt prawny indywidualnie dostosowujemy do wyzwań, z jakimi mierzy się dana firma.

  Plan działania

  Tworzymy plan działania w oparciu o zdefiniowane problemy i ryzyka. Wyznaczamy cele wraz z harmonogramem ich realizacji, dzięki czemu wiesz co i w jaki sposób wykonujemy.

  Rewizja i raportowanie

  Po uregulowaniu kluczowych kwestii, przeprowadzamy regularne audyty i informujemy Cię o potencjalnych zagrożeniach. Przygotujemy również analizę porównawczą, którą możesz wykorzystać do planowania budżetu czy wdrażania nowych rozwiązań.

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Sprawdź nasze usługi:

  01

  Od A do Z: prawne podstawy współpracy z influencerami

  02

  Porady prawne

  03

  Weryfikacja umów

  04

  🇺🇦 Відкриття бізнесу в Польщі

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  05

  Outsourcing usług prawnych

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  06

  Badanie kondycji prawnej firmy

  Pomożemy Ci oszacować ryzyko i rozpoznać potencjalne zagrożenia, zanim staną się one problemami prawnymi.

  07

  Ochrona danych osobowych

  Pomagamy dbać o bezpieczeństwo danych osobowych i minimalizować ryzyka biznesowe związane z ich wyciekami.

  08

  Fuzje i przejęcia

  Zapewniamy kompleksowe wsparcie i bezpieczeństwo prawne Twojej inwestycji kapitałowej w każdym sektorze gospodarki.

  09

  Prawo spółek i ład korporacyjny

  Kompleksowo doradzamy korporacjom w prawnej organizacji funkcjonowania spółek. Maksymalizujemy jej efektywność pod kątem realizacji biznesowych celów.

  10

  Kontrakty międzynarodowe

  Bezpiecznie rozwijaj swój biznes na globalnym rynku, dzięki międzynarodowej sieci kontaktów naszej kancelarii.

  11

  Spory i postępowania sądowe

  Zwiększ szansę na wygranie sporu czy satysfakcjonujące efekty mediacji już na starcie - dzięki prawnikowi, który zna i rozumie Twój biznes.

  12

  E-commerce

  Zadbamy o legalne i bezpieczne funkcjonowanie Twojego biznesu e-commerce w sieci.

  13

  Prawo pracy

  Pomożemy Ci dostosować organizację pracy do wymogów prawa oraz potrzeb Twojego biznesu.

  14

  Zakładanie działalności w Polsce

  Korzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i ich znajomości polskich realiów prawnych.

  15

  Nieruchomości

  Doradzamy w bezpiecznym planowaniu i realizowaniu inwestycji na dynamicznie zmieniającym się rynku.

  16

  Audyt zgodności prawnej

  Pomagamy wykrywać ryzyka prawne i efektywnie im przeciwdziałać, by Twoja firma mogła funkcjonować na rynku bez ograniczeń.

  17

  Wsparcie prawne dla startupów

  Rozwijaj swój startup bez prawnych przeszkód zarówno na etapie jego powstawania, jak i po wejściu na rynek.

  18

  Prawo nowych technologii

  Doradzamy w zakresie ochrony własności intelektualnej i wdrażania regulacji prawnych dla firm, które korzystają z nowych technologii.