• PL
 • EN
 • Łukasz Kudela

  Łukasz Kudela

  Senior Associate, Radca prawny,
  Cryptocurrency Project Manager

  Specjalizacje:

  prawo cywilne
  prawo gospodarcze ze szczególnym uwzględnieniem prawa konkurencji
  regulacje AML
  compliance
  prawo własności intelektualnej
  prawo spółek

  Branże:

  FinTech
  Cryptowalutowa
  Motoryzacyjna

  Doświadczenie:

  Łukasz Kudela specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego i prawa gospodarczego.

  Jest zaangażowany we współtworzenie kompleksowych systemów compliance, w szczególności związanych z polskimi i unijnymi regulacjami AML. Bierze również udział w projektach prawnych dla podmiotów z sektora FinTech. Doradza ponadto krajowym i międzynarodowym podmiotom gospodarczym, zajmując się koordynacją implementacji przepisów wspólnotowych – zwłaszcza w branży motoryzacyjnej, jak również zagadnieniami z zakresu prawa konkurencji, obejmującymi w szczególności nieuczciwe praktyki rynkowe i porozumienia wertykalne. Jego aktywność zawodowa skupia się także wokół szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej. Zajmuje się również bieżącą obsługą spółek prawa handlowego.

  Łukasz Kudela ma bogate doświadczenie w sporządzaniu pism oraz współtworzeniu strategii procesowych w postępowaniach sądowych. W obszarze jego zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z prawem sportowym. Pracuje w języku polskim i angielskim.

  Edukacja:

  Jest absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Podczas studiów należał do Ars Legis – Stowarzyszenia im. Św. Ivo Helory – Patrona Prawników – świadczącego nieodpłatną pomoc prawną dla osób potrzebujących.

  Ukończył również aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, której jest członkiem.

  Poznaj naszych specjalistów

  Członkowie naszego zespołu to prawnicy wyspecjalizowani w różnych obszarach prawa, znani ze szczególnej skuteczności w obsłudze wyjątkowo skomplikowanych spraw.