• PL
 • EN
 • Współpraca z zagranicznymi kancelariami prawnymi

  Otwieramy polskie granice prawne dla Twojej kancelarii i Twoich klientów

  Wierzymy, że dobra współpraca
  zaczyna się od dobrych relacji

  Dlatego pomagamy naszym partnerom sprostać wyzwaniom związanym z ekspansją międzynarodową ich klientów w oparciu o wysokie standardy etyki zawodowej oraz zaufanie. Możemy wesprzeć również Ciebie i dostarczyć kompetencje, jakich potrzebuje Twoja kancelaria.

  Dzięki naszej współpracy zapewnisz swoim klientom najwyższej jakości, niezawodne i kompleksowe usługi prawne na rynku polskim. Od standardowych porad w zakresie przepisów po obsługę skomplikowanych procesów fuzji i przejęć.

  Świadczymy wsparcie prawne dla zagranicznych firm adwokackich

  Międzynarodowa współpraca prawna to w pewnych sytuacjach relacja konieczna. Klienci zagranicznych kancelarii, którzy mają plany działać na arenie międzynarodowej, powinni wziąć to pod uwagę. Przede wszystkim dlatego, że potrzeba profesjonalnego wsparcia dotyczy wówczas kilku, zazwyczaj zupełnie różnych systemów prawnych. Natomiast, by spółka lub jednoosobowa działalność gospodarcza działała zgodnie z obowiązującymi w różnych państwach przepisami, przedstawiciele podmiotów muszą się w ich obrębie nie tylko doskonale orientować, ale także umiejętnie wykorzystywać w praktyce.

  Wołoszański i Wspólnicy to kancelaria otwarta i doświadczona w obrębie takich współprac. Proponowane przez nas wparcie prawne dla zagranicznych firm adwokackich, obejmuje wszystkie aspekty prowadzenia działalności biznesowej ich klientów.

  Czego może dotyczyć współpraca prawna międzynarodowa?

  Współpraca prawna międzynarodowa może dotyczyć niezliczonej ilości spraw. W kontekście prowadzenia działalności gospodarczej będzie to jednak szeroko rozumiane doradztwo prawne. Ważnym obszarem takiej współpracy jest reprezentacja zagranicznego klienta, działającego na terenie Polski przed polskimi urzędami.

  Równie często podejmowany zakres działań to pomoc prawna przy tworzeniu albo likwidacji spółki, kupnie lub zbyciu jej części lub całości. Podobnie, jak reprezentacja zagranicznych klientów w ramach postępowań administracyjnych. Poza klasycznymi poradami z zakresu funkcjonowania prawa polskiego, zespół Wołoszański i Wspólnicy wspiera zagraniczne kancelarie także w kwestiach fuzji i przejęć.

  Międzynarodowa współpraca prawna – zalety wsparcia przedstawicieli obcego systemu prawnego

  Korzystanie z pomocy radców i prawników w kraju, na którego obszar przedsiębiorstwo rozszerza swoją działalność, niesie ze sobą szereg różnorodnych korzyści. Przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo, a minimalizuje ewentualne ryzyko biznesowe. Doskonała orientacja naszego zespołu w polskich, dodajmy cały czas zmieniających się przepisach prawa, sprawia, że nasi klienci mogą być pewni skutecznego stosowania odpowiednich regulacji.

  Współpraca z zagranicznymi kancelariami na terenie Polski jest też dużo lepszym rozwiązaniem niż alternatywy w postaci oddziału Twojej kancelarii w kraju docelowym lub zatrudnienia lokalnego prawnika. W pierwszym przypadku należy liczyć się przecież z dużymi kosztami i dość sporą niewiadomą, gdy chodzi opłacalność finansową takiej decyzji. W drugim zaś z faktem, iż jedna osoba może nie podołać mnogości spraw.

  Wydajna współpraca z zagranicznymi kancelariami a nasze członkostwo w Alliot Global Alliance

  Jesteśmy członkiem Alliot Global Alliance, dzięki czemu możemy pochwalić się prężnie funkcjonującą współpracą z kancelariami z aż 97 państw świata. Doradztwo, jakie oferujemy jest więc poparte dowodami na to, że mamy odpowiednie zasoby ku temu, by odpowiedzialnie i z pełnym profesjonalizmem zająć się sprawami przedsiębiorstwa, które reprezentujesz.

  Poprzez nasze członkostwo w Alliot Global Alliance umożliwiamy naszym klientom prowadzącym działalność gospodarczą za granicą dostęp do informacji, strategicznych porad i usług przedsiębiorstw z 97 krajów na całym świecie. Mamy również okazję sprostać wszelkim potrzebom członków stowarzyszenia, których klienci poszukują profesjonalnej obsługi prawnej w Polsce.

  Współpraca z prawnikami zagranicznymi – dowiedz się więcej na temat naszych praktyk

  Ustalając warunki i szczegóły współpracy, możesz być pewien, że staniemy na wysokości powierzonego nam zadania.
  Z kolei instrukcje i wskazówki, którymi będziemy się z Tobą dzielić, zawsze będą czytelne, przejrzyste i możliwe do zastosowania w konkretnej sytuacji. Współpraca z prawnikami zagranicznymi jest jednym z naszych priorytetów i podchodzimy do niej z pełnym zaangażowaniem.

  W kancelarii Wołoszyński i Wspólnicy dysponujemy doświadczonymi i wykwalifikowanymi prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Dbamy również o to, aby współpracujący z naszą kancelarią prawnicy byli na bieżąco z aktualnymi zmianami w prawie krajowym i międzynarodowym, a także korzystali z nowoczesnych narzędzi i metod, które ułatwiają pracę. Pomagamy naszym klientom w załatwianiu wszystkich formalności prawnych wymaganych przez polską administrację publiczną lub innymi organami państwowymi.

  Nasza siedziba mieści się w Warszawie, ale możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

  Dlaczego warto?

  Całkowita koncentracja na kliencie

  Skupiamy się na wniesieniu we współpracę wartości zarówno dla Twojej kancelarii, jak i Twoich klientów. Przewidujemy potencjalne problemy i pytania, by oszczędzić Twój czas i pieniądze.

  Etyczne podejście do biznesu

  To Ty decydujesz, czy będziemy obsługiwać klienta przez Twojego pośrednika, czy też bezpośrednio. Informujemy Cię o wszystkich naszych działaniach - zawsze wiesz, co i w jaki sposób robimy dla Twojego klienta.

  Pełen zakres usług w jednym miejscu

  Twój klient zyskuje ochronę prawną w każdym obszarze - bez konieczności szukania dodatkowych ekspertów. Zapewniamy obsługę nawet w bardzo rzadkich zakresach, dzięki rozbudowanej sieci kontaktów.

  Czy współpraca z nami to Twoja jedyna droga? Zdecydowanie nie. Czy najkorzystniejsza?
  Sam zdecyduj - poznaj inne możliwości:

  • 01

   Założenie oddziału zagranicznego Twojej kancelarii w Polsce

   Pełna autonomia, ale na drodze 2 przeszkody: czas i koszty. Musisz zrekrutować lokalnych prawników i wysłać części swojego personelu do biura w Polsce. Finansowo opłaci się to tylko wtedy, gdy masz odpowiednią ilość pracy.

  • 02

   Zatrudnienie lokalnego prawnika

   Zastąpi zagraniczną filię i zapewni dostęp fachowej wiedzy, ale tylko do czasu. W przypadku skomplikowanych czy rozległych projektów wsparcie jednej osoby nie wystarczy.

  • 03

   Sieć poleceń

   Możesz nawiązać współpracę z lokalną firmą prawniczą, odsyłając do niej swoich klientów. Dzięki temu zapewniasz im zagraniczne usługi prawne stosunkowo niskim kosztem. Nie masz jednak gwarancji jakości, więc ryzykujesz pogorszeniem swojej relacji z klientem.

  Poznaj zaangażowany zespół kancelarii Wołoszański & Partnerzy

  Nasi eksperci są znani z sukcesów w prowadzeniu szczególnie złożonych spraw dla międzynarodowych klientów. Wśród nich mamy absolwentów Executive MBA, Approved Compliance Officers, ekspertów w dziedzinie prawa konkurencji, ochrony danych i wielu innych obszarach.

  test

  Poznaj nasze specjalizacje

  Wybierz obszar współpracy, który Cię interesuje.

  01

  Od A do Z: prawne podstawy współpracy z influencerami

  02

  Porady prawne

  03

  Weryfikacja umów

  04

  🇺🇦 Відкриття бізнесу в Польщі

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  05

  Outsourcing usług prawnych

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  06

  Badanie kondycji prawnej firmy

  Pomożemy Ci oszacować ryzyko i rozpoznać potencjalne zagrożenia, zanim staną się one problemami prawnymi.

  07

  Ochrona danych osobowych

  Pomagamy dbać o bezpieczeństwo danych osobowych i minimalizować ryzyka biznesowe związane z ich wyciekami.

  08

  Fuzje i przejęcia

  Zapewniamy kompleksowe wsparcie i bezpieczeństwo prawne Twojej inwestycji kapitałowej w każdym sektorze gospodarki.

  09

  Prawo spółek i ład korporacyjny

  Kompleksowo doradzamy korporacjom w prawnej organizacji funkcjonowania spółek. Maksymalizujemy jej efektywność pod kątem realizacji biznesowych celów.

  10

  Kontrakty międzynarodowe

  Bezpiecznie rozwijaj swój biznes na globalnym rynku, dzięki międzynarodowej sieci kontaktów naszej kancelarii.

  11

  Spory i postępowania sądowe

  Zwiększ szansę na wygranie sporu czy satysfakcjonujące efekty mediacji już na starcie - dzięki prawnikowi, który zna i rozumie Twój biznes.

  12

  E-commerce

  Zadbamy o legalne i bezpieczne funkcjonowanie Twojego biznesu e-commerce w sieci.

  13

  Prawo pracy

  Pomożemy Ci dostosować organizację pracy do wymogów prawa oraz potrzeb Twojego biznesu.

  14

  Zakładanie działalności w Polsce

  Korzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i ich znajomości polskich realiów prawnych.

  15

  Nieruchomości

  Doradzamy w bezpiecznym planowaniu i realizowaniu inwestycji na dynamicznie zmieniającym się rynku.

  16

  Audyt zgodności prawnej

  Pomagamy wykrywać ryzyka prawne i efektywnie im przeciwdziałać, by Twoja firma mogła funkcjonować na rynku bez ograniczeń.

  17

  Wsparcie prawne dla startupów

  Rozwijaj swój startup bez prawnych przeszkód zarówno na etapie jego powstawania, jak i po wejściu na rynek.

  18

  Prawo nowych technologii

  Doradzamy w zakresie ochrony własności intelektualnej i wdrażania regulacji prawnych dla firm, które korzystają z nowych technologii.