• PL
 • EN
 • Michał Wołoszański

  Michał Wołoszański

  Założyciel i Partner Zarządzający kancelarii,
  INSEAD Global Executive MBA, Radca prawny

  Specjalizacje:

  Prawo gospodarcze ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii i prawa autorskiego.

  Branże:

  motoryzacyjna
  IT
  kryptowalutowa

  Doświadczenie:

  Michał Wołoszański łączy doświadczenie zawodowe i wykształcenie prawnicze z pasją do nowych technologii i biznesu. W transakcjach z zakresu prawa korporacyjnego skupia się na “big picture” – identyfikuje ryzyka samej transakcji, jak i te związane z późniejszym funkcjonowaniem planowanego przedsięwzięcia, a także proponuje rozwiązania prawne ze szczególnym uwzględnieniem otoczenia biznesowego klienta.

  Michał na co dzień współpracuje z branżą automotive (doradza m.in. importerom i dealerom), jak i branżą IT (doradza producentom oprogramowań m.in. dla banków czy towarzystw ubezpieczeń). Jest również czynnym prawnikiem procesowym, w szczególności zajmuje się doradztwem w sporach na tle kontraktów handlowych (w tym umów agencyjnych) i dystrybucyjnych.

  Ma bogate doświadczenie w doradztwie gospodarczym, sporach sądowych, analizie i budowie systemów zarządzania danymi osobowymi. Na co dzień pracuje w języku polskim i angielskim.

  Edukacja:

  Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Wziął udział w rocznym programie edukacyjnym, zorganizowanym przez Uniwersytet Florydy i Uniwersytet Warszawski, w zakresie prawa amerykańskiego. Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe INSEAD Global Executive MBA.

  Poznaj naszych specjalistów

  Członkowie naszego zespołu to prawnicy wyspecjalizowani w różnych obszarach prawa, znani ze szczególnej skuteczności w obsłudze wyjątkowo skomplikowanych spraw.