• PL
 • EN
 • Pomoc prawna dla firm kryptowalutowych

  Doradzamy w zakresie zakładania spółek kryptowalutowych, wdrażania wymagań prawnych oraz audytu prawnego ich działalności

  Stoimy po stronie innowacji

  W kancelarii Wołoszański & Wspólnicy wspieramy innowacyjne firmy w bezpiecznym rozwoju na rynku nowych technologii. Prostym językiem wyjaśniamy zawiłe regulacje w zakresie kryptowalut i pomagamy się do nich mądrze dostosować. My usuwamy prawne przeszkody, abyś Ty mógł w pełni skupić się na realizacji swojego projektu.

  Znajdziesz u nas kompleksowe wsparcie niezależnie od tego, po której stronie transakcji stoisz. Zagwarantujemy zgodność Twojego projektu z regulacjami prawnymi – zarówno na rynku lokalnym, jak i zagranicznym.

  Profesjonalna pomoc prawna dla firm kryptowalutowych

  Technologie stosowane w środowisku biznesowym rozwijają się niezwykle dynamicznie. Niestety nie zawsze idzie to w parze ze stabilną sytuacją prawną, co może prowadzić do wielu niepotrzebnych i szkodzących firmie nieporozumień. Z tego powodu prawne wsparcie w branży kryptowalut może okazać się niezbędne dla bezpiecznego prowadzenia przedsiębiorstwa.

  Kryptowaluty i technologia blockchain są stosunkowo nowymi zjawiskami, przez co trudno mówić w ich kontekście o jednolitym systemie prawnym. Związane z nimi przepisy mogą być nie tylko niejasne i nadmiernie skomplikowane, ale także zróżnicowane w zależności od jurysdykcji. Prawnik od kryptowalut może pomóc w ich poprawnym interpretowaniu i przestrzeganiu.

  W wielu przypadkach nieścisłości zaczynają się już na etapie rejestrowania przedsiębiorstwa. Pomoc prawna dla firm kryptowalutowych zakłada wsparcie w uzyskaniu wpisu w odpowiednim rejestrze, co pozwala na legalne rozpoczęcie interesu.

  Nowoczesne technologie są dla nas bardzo istotne, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, by nasza kancelaria radcowsko-adwokacka mogła zaoferować jak najlepszą pomoc dla osób inwestujących w innowacyjne rozwiązania. Mamy nie tylko odpowiednią wiedzę, ale także i doświadczenie w obsłudze tego rodzaju spraw. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi możliwościami, z których mogą skorzystać nasi klienci. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom prawnym związanym z technologią blockchain i kryptowalutami!

  Doświadczony prawnik od kryptowalut – dowiedz się więcej

  Na naszej stronie przygotowaliśmy dodatkowe informacje związane z zakresem świadczonych przez nas usług. Zachęcamy do odwiedzenia odpowiednich podstron, a także zapoznania się z broszurą kancelarii, jeżeli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej. W ten sposób zweryfikujesz czy nasza oferta i metody działania do Ciebie przemawiają.

  Nasza kancelaria radcowsko-adwokacka zaprasza również do bezpośredniego kontaktu w naszej stacjonarnej placówce w Warszawie lub konsultacji online. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości. Otrzymasz prawne wsparcie w branży kryptowalut w pełni dostosowane do wszystkich potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

  Co istotne, współpracujemy z wieloma renomowanymi kancelariami na całym świecie. Dlatego w naszych usługach kryptowalutowych nie ograniczamy się wyłącznie do działań krajowych. Nasz prawnik dla firm międzynarodowych zapewni fachową konsultację i pomoc dla Twojego biznesu. Wszystko to w miłej i rzeczowej atmosferze, która pozwoli Ci na skupienie się w pełni na bezpiecznym prowadzeniu działalności.

  Prawne wsparcie w branży kryptowalut - usługi

  • 01

   Doradztwo w zakresie ICO

   Pomożemy Ci przy tokenizacji Twojego przedsięwzięcia, dbając o jego prawne zabezpieczenie: od doboru odpowiedniej jurysdykcji i rodzajów tokenów, przez opracowanie whitepaper, aż po otrzymanie niezbędnych zezwoleń. W ten sposób nie będziesz mieć problemów z pozyskaniem funduszy od inwestorów na rozwój swojego projektu kryptowalutowego. Zadbamy także o to, by własność intelektualna związana z projektem ICO (Initial Coin Offering), taka jak znaki towarowe, patenty czy prawa autorskie, była w pełni chroniona.

  • 02

   Założenie giełdy lub kantoru kryptowalut

   Rozwijaj swój biznes bez prawnych przeszkód. Przeanalizujemy Twoją sytuację i doradzimy, jak postępować, by zminimalizować obowiązki regulacyjne. Pomożemy Ci w doborze jurysdykcji, uzyskaniu licencji, a także dostosowaniu się do przepisów AML i PSD2. Nasze prawne wsparcie w branży kryptowalut to pomoc w sporządzaniu umów handlowych, regulaminów i warunków korzystania z danej platformy. Korzystając z niego, zabezpieczysz zarówno swoją firmę, jak i prawa Twoich klientów.

  • 03

   Umowy i regulaminy

   Opracujemy dokumentację prawną dla Twojego projektu, oszczędzając Twój czas i zabezpieczając Cię przed ewentualnym ryzykiem. Przygotowujemy zarówno umowy inwestycyjne czy współpracy, jak i regulaminy świadczenia usług - zgodne z wymogami UE. Dysponujemy odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, by poruszać się w tej dziedzinie szybko i sprawnie. Nasz prawnik od kryptowalut zadba także o to, by wszystkie sporządzone dokumenty były w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb i celów Twojej firmy.

  • 04

   Opinie prawne

   Przeanalizujemy założenia planowanego projektu w kontekście zgodności z przepisami oraz realizacji Twoich celów biznesowych. Przygotujemy rzetelną, przejrzystą opinię, dzięki której zyskasz praktyczne odpowiedzi na swoje pytania. Nasza pomoc prawna dla firm kryptowalutowych minimalizuje ryzyko związane z zakładaniem biznesu, a także weryfikuje już istniejące projekty pod kątem spełniania wszystkich wymogów. Przeprowadzimy rzetelny audyt, którego wyniki przedstawimy w prosty i czytelny sposób i bez prawniczego żargonu.

  Poznaj nasze specjalizacje

  Wybierz obszar współpracy, który Cię interesuje.

  01

  Od A do Z: prawne podstawy współpracy z influencerami

  02

  Porady prawne

  03

  Weryfikacja umów

  04

  🇺🇦 Відкриття бізнесу в Польщі

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  05

  Outsourcing usług prawnych

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  06

  Badanie kondycji prawnej firmy

  Pomożemy Ci oszacować ryzyko i rozpoznać potencjalne zagrożenia, zanim staną się one problemami prawnymi.

  07

  Ochrona danych osobowych

  Pomagamy dbać o bezpieczeństwo danych osobowych i minimalizować ryzyka biznesowe związane z ich wyciekami.

  08

  Fuzje i przejęcia

  Zapewniamy kompleksowe wsparcie i bezpieczeństwo prawne Twojej inwestycji kapitałowej w każdym sektorze gospodarki.

  09

  Prawo spółek i ład korporacyjny

  Kompleksowo doradzamy korporacjom w prawnej organizacji funkcjonowania spółek. Maksymalizujemy jej efektywność pod kątem realizacji biznesowych celów.

  10

  Kontrakty międzynarodowe

  Bezpiecznie rozwijaj swój biznes na globalnym rynku, dzięki międzynarodowej sieci kontaktów naszej kancelarii.

  11

  Spory i postępowania sądowe

  Zwiększ szansę na wygranie sporu czy satysfakcjonujące efekty mediacji już na starcie - dzięki prawnikowi, który zna i rozumie Twój biznes.

  12

  E-commerce

  Zadbamy o legalne i bezpieczne funkcjonowanie Twojego biznesu e-commerce w sieci.

  13

  Prawo pracy

  Pomożemy Ci dostosować organizację pracy do wymogów prawa oraz potrzeb Twojego biznesu.

  14

  Zakładanie działalności w Polsce

  Korzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i ich znajomości polskich realiów prawnych.

  15

  Nieruchomości

  Doradzamy w bezpiecznym planowaniu i realizowaniu inwestycji na dynamicznie zmieniającym się rynku.

  16

  Audyt zgodności prawnej

  Pomagamy wykrywać ryzyka prawne i efektywnie im przeciwdziałać, by Twoja firma mogła funkcjonować na rynku bez ograniczeń.

  17

  Wsparcie prawne dla startupów

  Rozwijaj swój startup bez prawnych przeszkód zarówno na etapie jego powstawania, jak i po wejściu na rynek.

  18

  Prawo nowych technologii

  Doradzamy w zakresie ochrony własności intelektualnej i wdrażania regulacji prawnych dla firm, które korzystają z nowych technologii.