• PL
 • EN
 • Prawo nieruchomości

  Doradzamy w bezpiecznym planowaniu i realizowaniu inwestycji na dynamicznie zmieniającym się rynku.

  Bezpieczeństwo po prostu się opłaca

  Poruszaj się pewnie po branży nieruchomości, dzięki doświadczonym doradcom prawnym. Pomożemy Ci dostrzec szanse i uniknąć zagrożeń związanych z procesem inwestycyjnym. W ten sposób nie tylko minimalizujesz ryzyko niekorzystnej transakcji w aspekcie prawnym, ale także finansowym.

  Nasze kompetencje i znajomość rynku skutecznie pracują na biznesowe cele naszych klientów. Teraz mogą również na Twoje.

  Inwestycja w nieruchomości wydaje się jedną z najbezpieczniejszych opcji.

  Czytaj więcej

  Warto jednak pamiętać o tym, że wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze, istnieje także ryzyko niepowodzenia. Prawnik od nieruchomości z naszej kancelarii specjalizuje się w przeprowadzaniu całego procesu inwestycyjnego. W zakres naszych usług wchodzi między innymi: 

  • doradztwo w zakresie  zakupu, sprzedaży  lub użytkowania nieruchomości,
  • przygotowanie lub analiza umów najmu, dzierżawy lub sprzedaży nieruchomości,
  • analiza stanu prawnego nieruchomości, wskazanie potencjalnych zagrożeń.

  Dzięki naszemu profesjonalnemu wsparciu Twoja inwestycja będzie zabezpieczona pod względem prawnym. Sprawdź, dlaczego warto korzystać z usług kancelarii nieruchomości.

  Prawnik od nieruchomości — czyli kto

  Prawnik od nieruchomości to osoba, która ukończyła studia prawnicze oraz wyspecjalizowała się w prawie dotyczącym nieruchomości. Posiada więc wiedzę teoretyczną dotyczącą prawa własności nieruchomości (w tym obowiązków współwłaścicieli nieruchomości), a także zasad prawnych dotyczących sprzedaży oraz zakupu nieruchomości. Prawnik nieruchomości powinien również mieć doświadczenie, dzięki któremu będzie w stanie zauważyć wszystkie niepokojące strony danej inwestycji, co pozwoli ochronić klienta przed ewentualnymi stratami.

  Wśród specjalistów pracujących w naszej kancelarii znajdują się doświadczeni  prawnicy od nieruchomości posiadający szeroką wiedzę teoretyczną z zakresu prawa nieruchomości oraz niezbędne w tej branży doświadczenie. Łącząc te dwa elementy, wspierają naszych klientów w podejmowaniu dobrych decyzji inwestycyjnych, minimalizując problemy natury prawnej transakcji.

  Co wchodzi w zakres prawa nieruchomości

  Prawo nieruchomości to gałąź nauk prawnych, skupiająca się przede wszystkim na przeprowadzaniu transakcji, których głównym przedmiotem są nieruchomości. Dotyczy to więc przede wszystkim ustanowienia i zniesienia służebności gruntowych, zniesienia współwłasności oraz prowadzenia postępowania egzekucyjnego z nieruchomości.

  Nasz zespół ekspertów wspiera klientów kancelarii poprzez udzielanie porad prawnych przy sprzedaży lub kupnie nieruchomości. W trakcie współpracy możemy przeanalizować umowę sprzedaży lub kupna nieruchomości i opiniować ją pod względem realnych możliwości inwestycyjnych. Towarzyszymy naszym klientom w trakcie negocjacji dotyczących sprzedaży, nabycia lub wynajmu nieruchomości. Dokładnie sprawdzamy stan prawny danej nieruchomości, analizujemy księgi wieczyste i określony prawdziwych właścicieli danego przedmiotu umowy.

  W zakres usług prawa nieruchomości wchodzi także pomoc przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, wzniesienie lub ustanowienie służebności na nieruchomości czy reprezentowanie klientów w sprawach o zasiedzenie.

  Kancelaria nieruchomości — eksperci z Wołoszański & Wspólnicy

  Współpraca z naszą kancelarią w zakresie prawa nieruchomości daje Ci pewność, że wszystkie inwestycje, które prowadzisz, na bieżąco są analizowane i ochraniane przez doświadczonych prawników z ogromną wiedzą w tej dziedzinie. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu prawnemu biznesu, inwestycje są bezpieczniejsze, a przede wszystkim spełni legalne. Biorąc pod uwagę koszty, z jakimi wiąże się zakup lub sprzedaż nieruchomości, ryzykiem finansowym, jakie za sobą niosą, warto skorzystać ze wsparcia ekspertów. To pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze iw pełni ochronić swoje inwestycje.

  Prawnicy od nieruchomości kancelarii Wołoszański & Wspólnicy z ogromnym zaangażowaniem i pasją pochodzą do każdej sprawy. W trakcie współpracy zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych klientów. Dzięki czemu oferujemy nowoczesną obsługę, a za priorytet bierzemy elastyczność w podejściu do każdej sprawy. Mamy świadomość, że każda inwestycja jest inna, dlatego nie działamy szablonowo, a do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, ustalając razem z klientem dokładny plan działania oraz przedstawiamy najlepsze rozwiązania, które przyniosą mu korzyści.

  Jeżeli jesteś w trakcie planowania działań związanych z nieruchomościami w Twojej firmie — chcesz kupić, wynająć, lub sprzedać lokal w korzystnej cenie, a przy okazji mieć pewność, że cała transakcja jest bezpieczna i wolna od tzw. “kruczków prawnych” dopisanych malutkimi literami na samym końcu umowy, to Wołoszański & Wspólnicy jest tym, czego potrzebujesz! Zabezpiecz swoje transakcje i inwestycje nieruchomości pod względem prawnym, nie daj się zaskoczyć i wykorzystać nieuczciwym kontrahentom. Skorzystaj z możliwości wsparcia doświadczonych ekspertów, którzy codziennie pomagają przedsiębiorcom w podejmowaniu dobrych decyzji, wspierających rozwój ich firm. 

  Dokładne poznanie prawa nieruchomości zajmuje dużo czasu, a umiejętność jego odpowiedniego wykorzystywania wymagają wprawy. Przy tak dużych inwestycjach korzystanie ze wsparcia ekspertów jest kluczowe dla powodzenia całej transakcji. Skontaktuj się z nami już dzisiaj w celu ustalenia szczegółów współpracy! Zapraszamy!

  Zobacz, jak możemy Ci pomóc:

  • Doradztwo transakcyjne

   Pomagamy podjąć korzystną decyzję w kwestii zakupu, sprzedaży, rozbudowy czy użytkowania dowolnej nieruchomości. Wskazujemy szanse i zagrożenia związane z poszczególnymi transakcjami.

  • Umowy

   Przygotowujemy, analizujemy i opiniujemy umowy najmu, dzierżawy czy sprzedaży nieruchomości. Przekładamy język prawniczy na ludzki, pokazując Ci, co w praktyce oznaczają skomplikowane zapisy.

  • Analiza inwestycyjna

   Przeprowadzamy analizę stanu prawnego nieruchomości na dowolnym etapie procesu inwestycyjnego. Wykrywamy potencjalne zagrożenia, które mogą komplikować jego realizację.