• PL
 • EN
 • Marta Solarska-Kaleńczuk

  Marta Solarska-Kaleńczuk

  Partner, Chief Operating Officer,
  Data Protection Officer

  Specjalizacje:

  ochrona danych osobowych
  prawo nowych technologii
  prawo konkurencji

  Branże:

  IT
  motoryzacyjna

  Doświadczenie:

  Marta Solarska specjalizuje się w obszarze ochrony danych osobowych, nowych technologii, Internet of Things i usług online. Od ponad 6 lat wspiera klientów z sektora motoryzacyjnego oraz IT, realizując złożone procesy wdrożeniowe i post-wdrożeniowe.

  Zajmuje się wdrożeniami przepisów do procedur i polityk klienta w obszarze RODO, prawa pracy, PPK, korporacyjnych procedur compliance, procesów sprzedażowych i dystrybucyjnych. Jej doświadczenie w tym zakresie obejmuje również administrowanie ponad 4000 spraw sądowych.

  Prowadzi także kompleksowe projekty prawne dedykowane kluczowym klientom z branży automotive, również na szczeblu europejskim, jako że kancelaria Wołoszański i Wspólnicy specjalizuje się w tym segmencie oraz jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. Nasza ekspertka ma szczególnie szerokie doświadczenie w zakresie prawa konkurencji w kontekście umów dystrybucyjnych i autoryzacyjnych.

  Marta Solarska od 2015 roku niezmiennie czuwa nad przestrzeganiem przepisów dotyczących ochrony danych osobowych w Hyundai Motor Poland – najpierw jako Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI), a później jako Inspektor Ochrony Danych.

  Zajmuje się także doradztwem dla branży IT w zakresie umów utrzymaniowych i wdrożeniowych, a także wdrożeń hardware.

  Marta Solarska regularnie prowadzi szkolenia prawne osadzone w realiach biznesowych konkretnego klienta. Przekazuje praktyczne rozwiązania pozwalające na przystosowanie procesów przetwarzania danych osobowych w wybranym dziale klienta do wymogów wynikających z unijnego rozporządzenia (RODO). Edukuje w zakresie prawa konsumenckiego i podnoszenia kompetencji prawnych dla działów biznesowych oraz działów obsługi klienta.

  Publikacjie:

  Customer data protection and the impact on digital money and crypto: the 5th AML directive, artykuł opublikowany w The Paypers - niezależnym wydawnictwie z siedzibą w Holandii, będącym jednym z wiodących źródeł informacji i analiz dla globalnego sektora fintech i e-commerce.

  Poznaj naszych specjalistów

  Członkowie naszego zespołu to prawnicy wyspecjalizowani w różnych obszarach prawa, znani ze szczególnej skuteczności w obsłudze wyjątkowo skomplikowanych spraw.