• PL
 • EN
 • Wsparcie prawne dla prawników in-house

  Podnieś efektywność oraz komfort codziennej pracy z pomocą zaufanego partnera

  Czujesz, że brakuje Ci prawej ręki?

  Obowiązki się mnożą, procesy prawne wymagają optymalizacji, a godziny poświęcane na śledzenie bieżących zmian w przepisach mógłbyś wykorzystać wydajniej?

  W Wołoszański & Wspólnicy uwalniamy czas prawników wewnętrznych i pomagamy im w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Dostosowujemy się do istniejących procesów w firmie i przejmujemy czasochłonne obowiązki: od bieżącego informowania o zmianach w przepisach i proponowania rozwiązań po budowę efektywnego systemu zarządzania procesami w obszarze prawa.

  Dlaczego profesjonalne wsparcie prawne dla prawników in-house jest tak istotne?

  Nie negujemy tego, że prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo potrzebuje zatrudnionego na stałe prawnika. Specjalista świadczący pomoc prawną, który doskonale orientuje się w specyfice działania konkretnej firmy jest wprost niezbędny dla jej prawidłowego rozwoju i bezpieczeństwa na rynku. Jednak z racji tego, że mechanizmy biznesowe rządzą się własnymi prawami, a przepisy obowiązujące w polskim prawodawstwie dość dynamicznie się zmieniają – wychodzimy na przeciw tym, którzy potrzebują fachowej pomocy.

  Jesteśmy wsparciem dla adwokatów, radców prawnych i prawników. Jako kancelaria radcowsko-adwokacka, która orientuje się i specjalizuje w różnych gałęziach prawa, gwarantujemy wszechstronne wsparcie merytorycznie dla prawników in house. Według nas outsourcing usług prawnych, a więc delegowanie zadań podmiotowi zewnętrznemu ma wiele praktycznych zalet. Jedną z nich jest możliwość uzyskania eksperckiej wiedzy w konkretnym zakresie tematycznym. Poza tym, korzystanie ze wskazanego systemu umożliwia efektywną pracę nad różnego rodzaju sprawami jednocześnie. Oddelegowanie niektórych usług oraz procesów rozwiązuje też problem oczywistego ograniczenia czasowego prawnika wewnętrznego.

  Wsparcie merytoryczne dla prawników in-house i stały monit efektów współpracy

  Nie od dziś uważa się, że outsourcing jest przyszłością branży prawniczej. Minimalizuje koszty oraz niezbędny nakład pracy, a w prosty i skuteczny sposób optymalizuje zyski. My zaś uważamy, że nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Podczas, gdy pracownik firmy, prawnik in-house, ma możliwość zajęcia się przypisanymi mu obowiązkami, zespół Wołoszański i Wspólnicy przejmuje czasochłonne, aczkolwiek niezbędne funkcje. Począwszy od gwarancji stałego monitu zmian w obrębie przepisów prawa czy wydajności zastosowanych rozwiązań, aż po bieżące raportowanie, które za cel bierze optymalizację działalności przedsiębiorstwa w obszarze prawa.

  Reasumując, zapewniamy wsparcie prawne dla prawników in-house na wielu płaszczyznach. Na podstawie ich bezcennej wiedzy na temat pozycji przedsiębiorstwa na rynku, jego słabych oraz mocnych stron czy istotnej konkurencji – uzgadniamy najkorzystniejszy kierunek wspólnego działania, a także możliwe do zrealizowania cele. Wsparcie decyzyjne i opieka merytoryczna dla prawnika wewnętrznego nie kończą się jednak na samej teorii. Po uzgodnionym uprzednio czasie skrupulatnie sprawdzamy, czy wdrożone w życie rozwiązania przynoszą wymierne efekty. Po rzetelnej ocenie świadczonych przez nas usług, dokonujemy stałej ich optymalizacji. Efekty i rezultaty Klient ocenia zaś na podstawie regularnych raportów. Do bieżących spraw ma również stały dostęp z poziomu naszej platformy online.

  Opieka merytoryczna dla prawnika oraz bezpieczeństwo prawne przedsiębiorstwa

  Prócz oczywistych korzyści w postaci wsparcia merytorycznego, współpraca z nami gwarantuje również inne profity. Poza wymienionymi, świadczymy bowiem usługi z zakresu audytów. Przede wszystkim dlatego, że wychodzimy z założenia, iż wielu negatywnym konsekwencjom niektórych działań biznesowych można w porę zapobiec.

  Na życzenie klienta prześwietlamy sytuację prawną konkretnej sprawy, wskazując ryzyko i jego potencjalne następstwa. Opieka merytoryczna dla prawnika in house, wzbogacona o skrupulatny audyt, zapewnia bezpieczeństwo prawne, a co za tym idzie, minimalizuje ryzyko biznesowego potknięcia. Nasze rekomendacje w kwestii konkretnych przedsięwzięć firmy oraz zastosowanie się do nich, to możliwość uniknięcia ewentualnych, wysokich kar finansowych lub dotkliwych ograniczeń w obszarze działalności przedsiębiorstwa.

  Pomoc dla prawników – współpraca z Wołoszański i Wspólnicy

  Sprawdź, jak działamy. W jaki sposób – krok po kroku nawiązujemy współpracę i zapewniamy pomoc dla prawników wewnętrznych. Przekonaj się, co zyskasz decydując się na powierzenie nam formalno-prawnych aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa.

  A przede wszystkim, poświęć nieco uwagi naszemu autorskiemu podejściu do zarządzania projektami. To właśnie dzięki niemu możliwa jest skuteczna, pełnowymiarowa i kompleksowa realizacja zleconych nam prac i przekazanych obowiązków – zarówno tworzenie konkretnej strategii dla wybranej firmy, jak i wdrożenie jej w życie. Za sprawą innowacyjnego podejścia do współpracy, Ty z kolei masz możliwość bieżącego monitorowania postępu wszystkich spraw, stałego dostępu do raportów z Twojego projektu i reagowania w razie wątpliwości czy jakichkolwiek uwag.

  Poznaj rozwiązania, które usprawnią zarówno Twoją pracę, jak i funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa:

  System, z którym pracujesz mądrzej, nie ciężej

  Dzięki outsourcingowi w ramach jednej usługi realizujesz wszystkie firmowe potrzeby: od bieżącego doradztwa, przez ład korporacyjny, aż po weryfikację znaków towarowych. Proaktywnie optymalizujemy procesy, by generować oszczędności i podnosić efektywność firmowych działań.

  Outsourcing usług prawnych proponujemy w formie stałej obsługi na zasadzie ryczałtu lub regularnych dyżurów w biurze.

  Dlaczego warto?

  Wyższa efektywność niższym kosztem

  Outsourcing nie tylko zaspokoi Twoje bieżące potrzeby. Będziemy stale doskonalić istniejące rozwiązania, by optymalizować koszty i podnosić efektywność funkcjonowania firmy.

  Wszystkie dokumenty w zasięgu ręki

  Otrzymasz spójny oraz przejrzysty system prawny ze zweryfikowanymi dokumentami i procedurami. Koniec z problemami wynikającymi z nieścisłych zapisów czy zagubionych umów.

  Stały wgląd w raporty z projektów

  Dzięki dedykowanej platformie online masz zawsze natychmiastowy dostęp do bieżących postępów w zadaniach - bez pisania maili, bez wykonywania telefonów i bez straty czasu.

  Jak to działa?

  • 01

   Badanie potrzeb

   Na wspólnym spotkaniu rozmawiamy o celach, potrzebach, problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzy się firma. Poznajemy obecny sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa, byśmy mogli wspólnie zaprojektować kompleksowy, optymalny system działania w wybranym obszarze.

  • 02

   Projekt pilotażowy

   Sprawdzamy, czy zaproponowane rozwiązanie przynosi oczekiwane rezultaty. W trakcie projektu pilotażowego obsługujemy firmę w wybranym zakresie i przenosimy usługi prawne do nowego modelu zarządzania na naszej platformie. Po zakończeniu pilotażu zdecydujesz, czy usługa spełniła Twoje oczekiwania i chcesz ją kontynuować.

  • 03

   Wdrożenie

   Wdrażamy pełen outsourcing usług prawnych w przedsiębiorstwie. Na bieżąco śledzimy wydajność działań, a Ty masz stały wgląd do wszystkich raportów w czasie rzeczywistym z poziomu naszej platformy.

  • 04

   Ciągła optymalizacja

   Stale dopracowujemy istniejące procesy zgodnie z Twoimi priorytetami i potrzebami. Równolegle z bieżącą obsługą prawną, realizujemy od 3 do 4 projektów usprawniających na kwartał. W raporcie końcowym podsumowujemy rezultaty i ustalamy cele na kolejny okres. Zawsze wiesz, co, jak i kiedy robimy.

  Zmieniamy zawiłe definicje w jasne komunikaty

  Mów językiem swoich odbiorców – prowadź komunikację w sposób, który rozumieją i lubią. Tworzymy przyjazne w odbiorze firmowe dokumenty i procedury. Czytane oraz rozumiane bez wysiłku nie tylko przez prawników, lecz wszystkich użytkowników. Pomożemy Ci zmienić skomplikowane prawnicze zapisy w użyteczne, łatwe w odbiorze i zgodne z normami prawnymi komunikaty.

  Dlaczego warto?

  Szybsze czytanie

  Już nie trzeba poświęcać dużej ilości czasu na czytanie jednego dokumentu kilka razy, by w pełni go zrozumieć. Dzięki przystępnemu językowi z zapisami można zapoznać się znacznie szybciej.

  Łatwiejsze zrozumienie

  Koniec ze skomplikowanym prawniczym żargonem, który można odszyfrować tylko ze słownikiem w dłoni. Dzięki uproszczeniu komunikatów każdy odbiorca zrozumie zobowiązania, procedury czy wytyczne.

  Lepsze zapamiętywanie

  Ludzie łatwiej i na dłużej zapamiętują to, co rozumieją. Dzięki przejrzystym instrukcjom pracownicy szybciej wdrożą się w nowe obowiązki: będą sprawnie oraz poprawnie wykonywać powierzone zadania.

  Efekt? Pozytywny odbiór firmy

  Prosty język sprawia, że dokumenty są czytelne dla użytkowników, a tym samym lepiej przez nich odbierane. W rezultacie zwiększasz prawdopodobieństwo na pozytywny odbiór nie tylko komunikatów, ale również całej marki.

  Bezpieczeństwo prawne dla firmy, komfort działania dla Ciebie

  W ramach audytu pomagamy wykrywać ryzyka prawne i efektywnie im przeciwdziałać. Sprawdzimy, czy firma funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami, wskażemy obszary do poprawy i przygotujemy konkretne wytyczne zmian.
  W efekcie, zamiast czekać na problemy, zaczniesz skutecznie im zapobiegać. Zminimalizujesz ryzyka, a zamiast stresu, zyskasz czas i energię na inne działania.

  Dlaczego warto?

  Eliminacja ryzyka biznesowego

  Problemy z przepisami często skutkują wysokimi karami finansowymi czy nałożeniem ograniczeń w funkcjonowaniu firmy. Dzięki audytowi minimalizujesz ryzyko ograniczeń biznesowych i rozwijasz biznes bez niespodziewanych, prawnych przeszkód.

  Bezpieczeństwo prawne

  Masz gwarancję, że działasz zgodnie z aktualnymi przepisami i jesteś przygotowany na ewentualną kontrolę. Dzięki naszym konkretnym wytycznym, możesz udokumentować kluczowe działania jako dowód zgodności z obowiązującymi regulacjami.

  Elastyczność działania

  Unikniesz nieprzyjemnych zaskoczeń. Przeprowadzamy regularne audyty i na bieżąco informujemy Cię o potencjalnych zagrożeniach. Uporządkowane procesy i dokumentacja pozwalają Ci szybko reagować na ewentualne zmiany w prawie.

  Jak to działa?

  Analiza

  Analizujemy obecną sytuację prawną przedsiębiorstwa i definiujemy kluczowe problemy, które mogą dotyczyć takich obszarów jak:

  • ochrona danych,
  • prawo papierów wartościowych,
  • przepisy dotyczące ochrony środowiska,
  • ryzyko cybernetyczne,
  • kontrakty rządowe,
  • sankcje handlowe,
  • zgodność z przepisami eksportowymi,
  • kradzieże wewnętrzne,

  … i wielu innych. Zakres zależy od branży, rodzaju prowadzonej działalności i jej lokalizacji geograficznej. Właśnie dlatego każdy audyt prawny indywidualnie dostosowujemy do wyzwań, z jakimi mierzy się dana firma.

  Plan działania

  Tworzymy plan działania w oparciu o zdefiniowane problemy i ryzyka. Wyznaczamy cele wraz z harmonogramem ich realizacji, dzięki czemu wiesz co i w jaki sposób wykonujemy.

  Rewizja i raportowanie

  Po uregulowaniu kluczowych kwestii, przeprowadzamy regularne audyty i informujemy Cię o potencjalnych zagrożeniach. Przygotujemy również analizę porównawczą, którą możesz wykorzystać do planowania budżetu czy wdrażania nowych rozwiązań.

  Poznaj nasze specjalizacje

  Wybierz obszar współpracy, który Cię interesuje.

  01

  Od A do Z: prawne podstawy współpracy z influencerami

  02

  Porady prawne

  03

  Weryfikacja umów

  04

  🇺🇦 Відкриття бізнесу в Польщі

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  05

  Outsourcing usług prawnych

  Benefit from the experience of our experts and their knowledge of Polish legal realities in order to choose the optimal form of business for you.

  06

  Badanie kondycji prawnej firmy

  Pomożemy Ci oszacować ryzyko i rozpoznać potencjalne zagrożenia, zanim staną się one problemami prawnymi.

  07

  Ochrona danych osobowych

  Pomagamy dbać o bezpieczeństwo danych osobowych i minimalizować ryzyka biznesowe związane z ich wyciekami.

  08

  Fuzje i przejęcia

  Zapewniamy kompleksowe wsparcie i bezpieczeństwo prawne Twojej inwestycji kapitałowej w każdym sektorze gospodarki.

  09

  Prawo spółek i ład korporacyjny

  Kompleksowo doradzamy korporacjom w prawnej organizacji funkcjonowania spółek. Maksymalizujemy jej efektywność pod kątem realizacji biznesowych celów.

  10

  Kontrakty międzynarodowe

  Bezpiecznie rozwijaj swój biznes na globalnym rynku, dzięki międzynarodowej sieci kontaktów naszej kancelarii.

  11

  Spory i postępowania sądowe

  Zwiększ szansę na wygranie sporu czy satysfakcjonujące efekty mediacji już na starcie - dzięki prawnikowi, który zna i rozumie Twój biznes.

  12

  E-commerce

  Zadbamy o legalne i bezpieczne funkcjonowanie Twojego biznesu e-commerce w sieci.

  13

  Prawo pracy

  Pomożemy Ci dostosować organizację pracy do wymogów prawa oraz potrzeb Twojego biznesu.

  14

  Zakładanie działalności w Polsce

  Korzystaj z doświadczenia naszych ekspertów i ich znajomości polskich realiów prawnych.

  15

  Nieruchomości

  Doradzamy w bezpiecznym planowaniu i realizowaniu inwestycji na dynamicznie zmieniającym się rynku.

  16

  Audyt zgodności prawnej

  Pomagamy wykrywać ryzyka prawne i efektywnie im przeciwdziałać, by Twoja firma mogła funkcjonować na rynku bez ograniczeń.

  17

  Wsparcie prawne dla startupów

  Rozwijaj swój startup bez prawnych przeszkód zarówno na etapie jego powstawania, jak i po wejściu na rynek.

  18

  Prawo nowych technologii

  Doradzamy w zakresie ochrony własności intelektualnej i wdrażania regulacji prawnych dla firm, które korzystają z nowych technologii.