• PL
 • EN
 • Założenie własnego startupu może być fascynującym, ale i wymagającym wyzwaniem. W artykule dowiesz się, jak krok po kroku zacząć działać w tej kwestii. Poznasz nie tylko najważniejsze etapy tworzenia nowego biznesu, ale także dobre praktyki i narzędzia, które ułatwią Ci cały proces, zwłaszcza od strony prawnej. Zapraszamy do lektury!

  Startup po polsku. Jak założyć i rozwinąć dochodowy ebiznes?

  Masz pomysł na swój biznes i nie możesz doczekać się jego realizacji? Zanim to nastąpi czeka Cię nieco więcej pracy.

  Jak założyć startup w Polsce? Na początku najważniejszy jest wybór formy prawnej Twojego biznesu i określenie czy to będzie jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna itp. Gdy podejmiesz decyzję, pozostanie Ci zarejestrowanie działalności w urzędzie, uzyskanie NIP i REGON oraz wykupienie ubezpieczenia.

  Udzielając odpowiedzi na pytanie jak założyć własny startup nie można zapominać również o prawach związanych z ochroną własności intelektualnej. Każdy startujący biznesmen powinien zadbać o zastrzeżenie nazwy firmy, loga, a także odpowiednio zabezpieczyć wynalazki, wzory i inne znaki towarowe.

  To nie koniec niuansów prawnych, o których trzeba pamiętać. Rozmyślając na temat tego jak założyć startup, dużo uwagi należy przyłożyć do konstruowania umów z pracownikami, kontrahentami, a także klientami. Istotną kwestią jest też upewnienie się, że wszystkie działania są podejmowane w taki sposób, by nie doszło do naruszeń w przestrzeganiu przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, w szczególności RODO.

  Jak założyć startup krok po kroku ze wsparciem prawnym

  Wszystkie wyżej wymienione czynności mogą być przytłaczające, zwłaszcza dla osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z biznesem. By założyć startup, musisz załatwić najpierw wiele formalności prawnych. Na szczęście nie są to trudności, z którymi trzeba mierzyć się samemu. Nasza kancelaria prawna bardzo chętnie przeprowadzi Cię przez każdy etap działań prawnych. Sprawdź, jak założyć startup krok po kroku z naszą pomocą.

  Forma prawna

  Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniej formy prawnej. Pomożemy Ci dokonać właściwej decyzji, zgodnie z Twoimi potrzebami i preferencjami. Następnie przygotujemy dla Ciebie pełną dokumentację, w tym umowy, statuty oraz regulaminy, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i ochronę w trakcie działalności.

  Rejestracja

  Kolejnym ważnym etapem jest rejestracja firmy w odpowiednich urzędach i instytucjach. Dzięki naszej pomocy proces ten przebiegnie szybko i bezproblemowo. Pomagamy wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty oraz reprezentujemy naszych klientów przed organami administracji publicznej.

  Proces inwestycyjny

  Nie musisz być ekspertem w tym, jak założyć startup, jeżeli masz profesjonalne wsparcie. Towarzyszymy klientom na etapach prezentacji projektu oraz negocjacji i dbamy o to, by zawarta umowa była korzystna i w pełni legalna.

  Opracowanie dokumentacji

  Na sam koniec należy zadbać o aspekt prawny prowadzenia działalności gospodarczej. Pomagamy w przygotowaniu umów z kontrahentami, ochronie własności intelektualnej oraz zapewnieniu bezpieczeństwa danych osobowych. Możemy zająć się opracowaniem całej dokumentacji prawnej, dzięki czemu Ty będziesz mógł skupić się na ważniejszych dla biznesu kwestiach.

  Startup - jak założyć? Dowiedz się więcej

  W artykule zawarliśmy podstawowe informacje prawne na temat tego jak założyć startup. Temat jest jednak znacznie bardziej skomplikowany. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną. Zatrudniamy specjalistów, którzy są doskonale zorientowani w polskich realiach związanych z rejestracją i funkcjonowaniem nowego biznesu. Chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i upewnią się, że znajdziesz u nas niezbędną pomoc.

  Koniecznie sprawdź szczegóły oferty dostępne na naszej stronie. Prawnik dla startupów to najlepszy wybór dla każdej osoby chcącej założyć i rozwinąć dochodowy biznes.