• PL
 • EN
 • Jak przebiega zarządzanie projektami prawnymi w przypadku outsourcingu usług prawnych?

  Zarządzanie projektami prawnymi a outsourcing

  Poznaj najlepsze praktyki zarządzania stosowane w przypadku outsourcingu usług prawnych
  Home Zarządzanie projektami prawnymi a outsourcing

  To nie sekret, że podejście projektowe w zarządzaniu przedsiębiorstwem ułatwia sprawne i terminowe osiąganie celów biznesowych. Jeśli zastanawiasz się, jak zarządzanie projektami funkcjonuje w przypadku zlecenia obsługi prawnej na zewnątrz, ten artykuł jest dla Ciebie.

  Czytając ten artykuł, poznasz najlepsze praktyki zarządzania stosowane w przypadku outsourcingu usług prawnych oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania przedsiębiorców.

  Większa wydajność przy mniejszych kosztach

  Projekty prawne stają się coraz bardziej złożone, często angażują różne oddziały i biura na całym świecie. Dlatego niezwykle trudno jest tym wszystkim samodzielnie zarządzać. Ponadto przedsiębiorcy szukają większej wydajności przy minimalizacji kosztów, czyli more for less. Doprowadziło to do wykształcenia się na rynku kompleksowych usług, które poza obsługą prawną obejmują planowanie, komunikację, realizację oraz monitoring i raportowanie. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym aspektom zarządzania projektem prawnym w przypadku zlecenia go firmie zewnętrznej.

  Planowanie projektu prawnego i zarządzanie ryzykiem

  Często pojawiające się zmiany w przepisach prawnych potrafią z dnia na dzień odmienić rzeczywistość prawno-podatkową podmiotów na całym świecie, co niewątpliwie utrudnia przedsiębiorcom efektywne wdrożenie procedur godnych z prawem. Oczywiście każdy projekt wiąże się z możliwością wystąpienia ryzyka, które należy zminimalizować poprzez odpowiednie zarządzanie. Jest to możliwe tylko poprzez bieżące identyfikowanie ryzyk oraz natychmiastowe proponowanie, planowanie i realizowanie najlepszych rozwiązań dla pojawiających się problemów.

  Czy outsourcing usług prawnych rozwiązuje ten problem?

  Jeśli rejestr ryzyk dla Twojego biznesu prowadzony jest przez kancelarię prawną, możesz mieć pewność, że sytuacja prawna Twoich przedsięwzięć weryfikowana jest na bieżąco. Najlepiej sprawdza się model kompleksowego prowadzenia wszystkich Twoich projektów prawnych przez jeden podmiot. Taki model pozwala na dostosowanie się wykonawcy do środowiska biznesowego oraz kultury korporacyjnej Twojej firmy.

  W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy na bieżąco identyfikujemy ryzyka mogące wystąpić na projektach oraz proponujemy rozwiązania dopasowane do specyfiki firmy i uwarunkowań rynkowych. Przy wdrożeniu zmian dopracowujemy procesy tak, aby efektywnie działały w Twojej organizacji.

  Nowoczesne technologie wspierające zarządzanie projektem prawnym

  W większych organizacjach oraz przy rozbudowanych projektach trudno wyobrazić sobie efektywną współpracę bez informatycznych narzędzi wspierających zarządzanie projektem prawnym. To dzięki tym narzędziom możliwe jest efektywne planowanie działań i monitorowanie postępów projektu. Nie każda organizacja potrafi jednak samodzielnie wybrać oraz szybko i sprawnie wdrożyć odpowiedni system do zarządzania projektami.

  Czy outsourcing usług prawnych rozwiązuje ten problem?

  W przypadku outsourcingu usług prawnych do kancelarii Wołoszański i Wspólnicy dobór metod i narzędzi do zarządzania projektami przestaje być Twoim problemem. To my zapewniamy dedykowane oprogramowanie, które znacznie ułatwia wymianę informacją i komunikację wewnątrz projektu.

  Korzystając z outsourcingu usług prawnych, możesz outsourcować nie tylko pilnowanie terminów, ale również koordynację działań, dzięki czemu zyskujesz czas by efektywnie zająć się rozwojem swojego biznesu.

  Klienci kancelarii Wołoszański i Wspólnicy otrzymują możliwość monitorowania postępów dokonanych na każdym prowadzonym projekcie prawnym. Kontrolują również budżet, ponieważ poprzez dedykowaną platformę online na bieżąco mogą sprawdzać liczbę wykorzystanych godzin.

  Kolejne kroki monitorowania realizacji harmonogramu pomiędzy prawnikami w Warszawie a grupą realizującą projekt poza granicami kraju.
  Monitoruj postępy na każdym etapie prowadzonego projektu prawnego.

  Usprawnienie komunikacji

  Komunikacja pomiędzy prawnikami a zespołem firmy ma kluczowe znaczenie dla powodzenia projektów prawnych. Ustalenie jasnych zasad komunikacji pomiędzy grupą realizującą projekt powinno nastąpić już na samym początku współpracy. Dokumenty projektowe oraz procedury korporacyjne powinny być napisane tak, by zrozumieli je wszyscy pracownicy oraz członkowie zespołu. Niestety nie jest to jeszcze powszechne w praktyce prawnej, gdzie branżowy język często pozostaje dla klientów niezrozumiały.

  Jak outsourcing usług prawnych rozwiązuje ten problem?

  Szerokie kompetencje zarządcze, które posiadają nasi specjaliści, pomagają nam zadbać o płynną komunikację z zespołem klienta, a dzięki doświadczeniom zdobytym w wielu różnych organizacjach łatwiej adaptujemy się do kultury korporacyjnej oraz środowiska biznesowego klienta.

  Komunikujemy się w sposób, który Twój zespół zrozumie i polubi. Wszystkie dokumenty, komunikaty oraz procedury stworzone w kancelarii Wołoszański i Wspólnicy piszemy prostym i zrozumiałym językiem.

  Monitorowanie

  Bieżące monitorowanie realizacji projektu oraz reagowanie na ewentualne niezgodności z harmonogramem czy budżetem jest jednym z najistotniejszych aspektów podejścia projektowego. Niestety ciągły nadzór nad przebiegiem projektu oraz przygotowanie raportów zajmuje osobom prowadzącym projekt bardzo dużo czasu.

  Jak outsourcing usług prawnych rozwiązuje ten problem?

  Przekazanie koordynacji projektu prawnego firmie zewnętrznej jest dużym odciążeniem dla menadżera. Taka decyzja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie czasu oraz uzupełnia kompetencje zespołu. A jednocześnie daje Ci pewność, że nie przekroczysz budżetu.
  W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy zarówno świadczenie usług prawnych, obsługa klienta, jak i organizacja codziennej pracy spełnia wszelkie wymogi profesjonalnego zarządzania projektami.

  Pracując z nami, masz pełną kontrolę nad swoim projektem — poprzez dedykowaną platformę online.

  Czy nabywcy usług prawnych powinni nimi zarządzać?

  Współpraca biznesowa to, w naszej opinii, przede wszystkim transparentność działań i pełny dostęp dla klienta do wszystkich etapów przygotowania i realizacji projektu prawnego. Nabywcy usług prawnych nie muszą zarządzać projektem, ale powinni mieć możliwość nadzoru i kontroli efektów. Właśnie dlatego kluczowym aspektem outsourcingu jest umożliwienie odbiorcom bieżącego wglądu w harmonogram oraz dokumentację projektową.

  W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy zarządzanie projektem prawnym odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania do zarządzania projektami. Wszyscy korzystający z usług kancelarii przedsiębiorcy otrzymują pełen wgląd w czas realizacji poszczególnych czynności, a co najważniejsze mogą monitorować postępy pracy nad projektem oraz jego koszty. Wszystkie sprawy prowadzimy w czytelnym modelu rozliczeń. Płacisz tylko za efektywne godziny pracy.

  Zarządzanie projektami prawnymi to dbałość o wszelkie aspekty projektu prawnego z wykorzystaniem rozwiązań IT
  Aktualne informacje masz zawsze w zasięgu ręki - w naszym systemie online, z dostępem do raportów 24/7.
  Podsumowanie

  Outsourcing usług prawnych jest nie tylko nowoczesnym i wygodnym podejściem do obsługi prawnej, ale również efektywnym kosztowo rozwiązaniem. Należy pamiętać, iż satysfakcjonujący outsourcing usług prawnych nie jest możliwy bez transparentnego zarządzania projektami.

  Decydując się na outsourcing, wybierasz:

  • Profesjonalne i transparentne zarządzanie projektami prawnymi;
  • Transparentny system monitoringu postępów i wykorzystanych godzin, dostępny 24 × 7 poprzez dedykowaną platformę online;
  • Oszczędzanie, bo płacisz tylko za efektywne godziny dla każdej prowadzonej sprawy;
  • Procedury i komunikaty napisane prostym i zrozumiałym językiem;
  • Dostęp do porad ekspertów ze wszystkich dziedzin prawa (w tym niszowych) w ramach jednej usługi;
  • Rozwiązania dopasowane do Twojego biznesu, które możesz wdrażać od razu;
  • Możliwości uzyskania wsparcia przy ekspansji za granice, dzięki naszej sieci partnerów z 95 krajów świata.

  Sprawdź jak w kancelarii Wołoszański i Wspólnicy optymalizujemy procesy, by generować oszczędności i podnosić efektywność firmowych działań.