• PL
 • EN
 • Weryfikacja i sporządzanie umów

  Opiniowanie umów przez profesjonalną firmę prawniczą

  Każda osoba prowadząca działalność biznesową doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sporządzanie umów jest ważną częścią poprawnego funkcjonowania firmy. Niestety cały proces nie należy do najprostszych zadań, zwłaszcza dla tych, którzy nie znają biegle aktualnie obowiązujących przepisów prawnych.

  Na szczęście nasza kancelaria zapewnia kompleksowe wsparcie w tego typu obszarze. Tworzenie i opiniowanie umów to dla nas chleb powszedni i doskonale znamy się na tego rodzaju pracy. Dlatego, jeżeli chcesz upewnić się, że sporządzona przez Ciebie dokumentacja uwzględnia wszystkie Twoje interesy, koniecznie się do nas odezwij. 

  Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Opiniowanie umów wspieramy naszym wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą z zakresu prawa. Z pomocy naszych ekspertów skorzystało już wielu przedsiębiorców, zarówno na poziomie korporacyjnym, jak i zajmujących się prowadzeniem średnich oraz małych działalności. 

  Zatrudniamy fachowców specjalizujących się w różnych gałęziach prawa i biznesu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalne wsparcie dla każdej branży. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb danej firmy. Dbamy przy tym o to, by konstruowanie i opiniowanie umów uwzględniało wszystkie interesy naszego klienta i było dla niego korzystne.

  Czym grozi nieprawidłowe sporządzanie umów?

  Tworzenie umowy w sposób prawidłowy to najlepszy gwarant bezpieczeństwa dla obu jej stron. Dotyczy to każdego rodzaju zawieranego porozumienia. Z tego powodu nie wolno lekceważyć tej kwestii i warto zawsze przykładać do niej odpowiednio dużą uwagę.

  Umowa według definicji to nic innego jak dwustronne zobowiązanie, którego treść lub cel nie sprzeciwia się prawu ani zasadom współżycia społecznego. Jest też podstawą do wykonywania określonych czynności prawnych. Nie może być też zawarta w sposób podstępny lub taki, w którym obie zainteresowane strony nie osiągnęły pełnego porozumienia. 

  Wadliwe sporządzanie umów może sprawić, że wszystkie zawarte w nich postanowienia przestaną być ważne. Może to doprowadzić do poważnych strat finansowych dla firmy, a także dalszych konsekwencji prawnych, które mogą skutkować nawet penalizacją. W niektórych przypadkach może dojść także do poważnego uszczerbku na wizerunku, który przełoży się na dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa. 

  Jeżeli nie chcesz ryzykować tego rodzaju przykrości, zdecydowanie lepiej zostawić tworzenie umów profesjonalistom, którzy zrobią to w imieniu Twojej firmy. Nasz zespół wykwalifikowanych fachowców zadba o to, by wszystkie sporządzone porozumienia były korzystne i bezpieczne dla Twojej działalności. 

  Weryfikacja umów – jakie błędy są najczęściej spotykane?

  Codziennie zajmujemy się sprawdzaniem umów pod kątem występujących w nich błędów. Z tego powodu jesteśmy w stanie bardzo szybko zlokalizować wszystkie nieścisłości, które mogłyby zaszkodzić porozumieniu pomiędzy stronami. Możemy podjąć sprawne kroki w celu usunięcia ich już na etapie sporządzania postanowień. 

  Zajmujemy się także nieprawidłowościami, które występują już w istniejących porozumieniach. Weryfikacja umów pozwala na wykrycie błędów i szybką korektę przy porozumieniu stron, zanim dojdzie do jakichkolwiek szkód. W takich wypadkach można naprawić je za pomocą odpowiedniego aneksu. Dotyczy to jednak tylko mniejszych wad kontraktu. W przypadku większych nieścisłości koniecznym może okazać się sporządzenie umowy od nowa. 

  Weryfikacja umów pozwala także na wykrycie niedozwolonych klauzul, które mogłyby w jakikolwiek sposób naruszyć interesy jednej ze stron. Dzięki głębokiej znajomości kodeksu cywilnego nasi specjaliści radzą sobie z tego typu zadaniami bardzo sprawnie.

  To tylko niektóre z przykładów błędów, na jakie natrafiamy podczas naszej pracy. Wady obecne w umowach bywają bardzo zróżnicowane i nieraz widoczne dopiero po dogłębnej analizie tekstu. To kolejny powód, dla którego lepiej oddać sprawdzanie umów w ręce prawników takich jak my. 

  Jak wygląda sprawdzanie i tworzenie umów we współpracy z naszą firmą?

  Zapewniamy kompleksowe usługi, w których dbamy o pełną satysfakcję klienta. Nasi wykwalifikowani pracownicy przeprowadzają szczegółowe konsultacje, w których używamy prostego i zrozumiałego języka, a nie prawnego żargonu. Dzięki temu będziesz w pełni świadomy wszystkich podejmowanych przez nas kroków. 

  Jeżeli nie jesteś pewny czy sporządzona przez Ciebie umowa jest skonstruowana poprawnie, to chętnie ją zweryfikujemy, a także wprowadzimy ewentualne poprawki, by była ona w pełni zgodna z Twoimi oczekiwaniami. 

  Nasze opiniowanie umów pomoże Ci także w ustaleniu, czy dane porozumienie jest dla Ciebie korzystne. Chętnie wytłumaczymy Ci wady i zalety poszczególnych zobowiązań oraz to, w jaki sposób są one rozumiane w świetle prawa. 

  Jeżeli zdecydujesz się na tworzenie umowy we współpracy z nami, to dokładnie przeanalizujemy Twoje potrzeby i postaramy się stworzyć korzystny kontrakt, który idealnie wpisze się w przedstawione oczekiwania. Skonsultujemy z Tobą każdy etap pracy, byś miał pełne zrozumienie co do treści zawartych w porozumieniu.

  Co istotne, każdy z naszych klientów może liczyć nie tylko na indywidualne podejście i sprawną komunikację, ale także krótki czas realizacji powierzonych nam zleceń. Dokładamy wszelkich starań, by na sporządzanie umowy za pośrednictwem naszej firmy nie trzeba było czekać wiele czasu, a jej postanowienia mogły wejść w życie szybko. 

  Sporządzanie umów spółek dla przedsiębiorców

  Umowy spółki to kolejne dokumenty, które wymagają szczególnej uwagi pod kątem prawa. Regulują nie tylko funkcjonowanie spółki w obrocie gospodarczym, ale także jej stosunki wewnętrzne. Opierają się na przepisach kodeksu spółek handlowych, z którymi doskonale radzą sobie zatrudnieni przez nas specjaliści. 

  Sporządzanie umów spółek jest czymś, do czego również podchodzimy bardzo indywidualnie. Nie pracujemy na gotowcach, używając je w każdym przypadku, a zamiast tego dostosowujemy każdy kontrakt do potrzeb i celów wspólników. Dbamy o to, by zawierała ona wszystkie niezbędne punkty, ale równocześnie nie była niepotrzebnie rozbudowana w kwestiach, które nie są istotne dla działalności. 

  Skorzystanie z usług naszych prawników już na etapie sporządzania umowy spółki sprawi, że zapewnisz sobie wraz ze wspólnikami bardzo korzystny start w biznesie. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu będziemy w stanie skonstruować kontrakt, który nie tylko będzie w pełni zgodny z literą prawa, ale także da Ci możliwości perspektywicznego rozwoju. 

  Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie skontaktuj się z nami za pomocą formularza dostępnego na stronie albo telefonicznie. Możesz odwiedzić nas także w naszym biurze w Warszawie. Pamiętaj, że wstępna konsultacja jest darmowa. 

  Profesjonalne sporządzanie umów cywilnoprawnych 

  Oferujemy również pomoc w tworzeniu kontraktów, które nie są oparte o przepisy kodeksu pracy. Mowa tu o wszelkiego rodzaju umowach zlecenie i o dzieło. Tego rodzaju porozumienia są bardzo chętnie wykorzystywane przez firmy, a my z kolei posiadamy spore doświadczenie w ich konstruowaniu oraz weryfikowaniu.

  Sporządzanie umów cywilnoprawnych, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na przepisach zawartych w kodeksie cywilnym. Dbamy o to, by były prawidłowo zbudowane i nie pozostawiały żadnych pól do nadużyć. 

  Jeżeli potrzebujesz ekspertów od tego typu kontraktów, to koniecznie się do nas odezwij. Doradzimy Ci też, w jakich przypadkach sporządzanie umowy cywilnoprawnej będzie dla Ciebie najkorzystniejsze, a kiedy należy się wystrzegać takiego rozwiązania.

  Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi usługami prawnymi oferowanymi przez naszą kancelarię. Jeżeli potrzebujesz doradztwa w kwestii jakichkolwiek aspektów prawnych prowadzonego przez Ciebie biznesu, to koniecznie się z nami skontaktuj. Wstępne konsultacje przeprowadzamy całkowicie za darmo, więc absolutnie niczego nie ryzykujesz. Decydując się na nasze usługi, zyskasz za to poczucie komfortu i bezpieczeństwa!

  Weryfikacja umów - tworzenie, sporządzanie, opiniowanie i sprawdzanie umów