• PL
 • EN
 • Outsorcing legal services with WLAW

  Outsourcing usług prawnych – płać mniej za więcej

  Dowiedz się, jak mieć sprawną obsługę prawną jednocześnie obniżając koszty operacyjne.
  Home Outsourcing usług prawnych – płać mniej za więcej

  Praca prawnika jest często trudna do rozliczenia, zwłaszcza jeśli nie znasz się na prawie, a procedury zdają się trwać w nieskończoność. Członkowie Twojego zespołu spędzają dużo czasu na komunikacji z działem prawnym, co często argumentują brakiem wiedzy specjalistycznej. Tego problemu zazwyczaj nie rozwiązuje nawet zewnętrzna kancelaria prawna, w której stawki bywają wygórowane, a czas oczekiwania na udzielenie właściwych porad prawnych nie spełnia realnych potrzeb przedsiębiorstwa.

  Co zmienia outsourcing obsługi prawnej?

  Outsourcing prawny to rozwiązanie, które zaspokaja wszelkie potrzeby obsługi prawnej. Dzięki powierzeniu świadczenia, usługi prawne w pełnym zakresie dostarczane są przez wyspecjalizowanych specjalistów. Pozwala to uniknąć niekorzystnej dla firmy sytuacji poszukiwania za każdym razem odrębnych, zewnętrznych dostawców.

  W ramach jednej usługi można zrealizować wszystkie firmowe potrzeby: od bieżącego doradztwa, przez ład korporacyjny, aż po weryfikację znaków towarowych. Tak szeroki zakres działania nie jest możliwy, kiedy zatrudniasz na etacie prawnika, ponieważ jedna osoba nie może być specjalistą różnych gałęzi prawa.

  W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy, w ramach usług outsourcingu, do dyspozycji przedsiębiorcy dostępni są doświadczeni fachowcy wyspecjalizowani w różnych dziedzinach prawa.

  Ponadto stała obsługa prawna pozwala na sprawną obsługę prowadzonych postępowań, dochodzenie należności oraz załatwianie formalnych spraw bez zbędnej zwłoki.

  Na czym polega stała współpraca w zakresie obsługi prawnej?
  Outsourcing usług prawnych polega na przekazaniu zewnętrznej firmie całości lub części aspektów prawnych związanych z działalnością Twojej firmy. W ostatnich latach przekazanie usług prawnych podmiotom zewnętrznym zyskało na popularności. Jest to rozwiązanie efektywne kosztowo i praktyczne, które pozwala zaoszczędzić nawet 30% czasu zespołu przeznaczonego na zadania związane z zarządzaniem projektami.
  Gwarantujemy szybkość działania.
  1
  1
  Czy zewnętrzny dział prawny obejmuje kompleksowe działania i zaspokaja wszystkie potrzeby prawne przedsiębiorcy?
  Tak, dokładnie tak jest w kancelarii Wołoszański i Wspólnicy. Rozpoczęcie współpracy oznacza oddelegowanie na potrzeby klienta dedykowanego zespołu, który posiada wszystkie niezbędne danej firmie kompetencje. Dzięki temu obsługa prawna uwzględnia przebieg procesów biznesowych, uwarunkowania rynku, a nawet specyfikę kultury korporacyjnej.

  Zainteresowały Cię powyższe korzyści? Zachęcamy do kontaktu z kancelarią Wołoszański i Wspólnicy. Czytaj dalej, jeśli interesuje Cię aspekt ekonomiczny takiego rozwiązania.
  2
  2
  Czy outsourcing prawny umożliwia dostęp do wiedzy prawników wyspecjalizowanych?
  Możliwość wsparcia specjalisty w niszowej dziedzinie prawa to kolejny istotny atut outsourcingu usług prawnych. W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy każdy klient otrzymuje szerokie zaplecze specjalistów mogących załatwić wszystkie kwestie prawne w różnego rodzaju instytucjach. Takiej możliwości nie ma w przypadku wewnętrznego działu prawnego, ponieważ utrzymanie na etacie wysoko wyspecjalizowanych prawników, których wiedza nie jest niezbędna na co dzień, byłoby nieopłacalne.
  W jaki sposób rozlicza się outsourcing usług prawnych?

  Posiadanie własnego departamentu prawnego wiąże się z koniecznością poniesienia wszelkich kosztów kadrowo — płacowych regulowanych przez przepisy prawa. Obejmują one nie tylko wynagrodzenie i podatki, ale również urlopy, L-4 i benefity pozapłacowe. Trzeba pamiętać również o kosztach biura, wyposażeniu stanowiska pracy oraz cyklicznych szkoleniach.

  Oszczędzanie kosztów dzięki precyzyjnemu liczeniu czasu pracy

  Decydując się na outsourcing usług prawnych, płaci się tylko za otrzymane usługi prawne, czyli efektywne godziny, kiedy prawnik faktycznie pracuje nad zadaniem. W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy czas ten jest precyzyjnie rozliczany za pomocą oprogramowania do zarządzania projektami. Natomiast korzystający z usług kancelarii przedsiębiorcy otrzymują pełen wgląd w czas realizacji poszczególnych czynności, a co najważniejsze mogą monitorować postępy pracy nad projektem.

  Dedykowana platforma online gwarantuje zaspokojenie konkretnych potrzeb.
  Masz pełną kontrolę nad swoim projektem - poprzez dedykowaną platformę online.

  W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy transparentny system monitoringu postępów i wykorzystanych godzin pracy dostępny jest 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na świecie.

  Płacisz tylko za efektywne godziny

  Outsourcing usług prawnych to korzystne ekonomicznie rozwiązanie, które daje możliwość ponoszenia kosztów tylko za godziny faktycznej pracy, pomijając urlopy, chorobowe i przerwy kawowe. W kancelarii Wołoszański i Wspólnicy proaktywnie optymalizujemy procesy, by generować oszczędności i podnosić efektywność firmowych działań.

  Czy możliwe jest jednoczesne korzystanie z outsourcingu, jeśli zatrudniamy na etacie prawnika?

  Zewnętrza obsługa prawna może funkcjonować zupełnie samodzielnie lub jako wsparcie dla in-house prawnika (pracującego w siedzibie klienta). W tym przypadku prawnik wewnętrzny będzie mógł skupić się na najważniejszych kwestiach, a powtarzalne działania jak zarządzanie umowami czy przygotowywanie dokumentów przekazać do outsourcingu. Bądź odwrotnie, firmowy prawnik zajmie się realizacją powtarzalnych czynności, a w razie potrzeby będzie mógł sięgnąć po poradę w obszarach prawa, które nie są jego specjalizacją, i to do prawników, którzy doskonale znają biznes jego firmy.

  Czy outsourcing usług prawnych jest dostępny dla małych i średnich firm?

  W przypadku małych i średnich biznesów outsourcing usług prawnych jest również lepszym rozwiązaniem niż wewnętrzny prawnik czy okazjonalne zlecanie tematów na zewnątrz. Na tego rodzaju współpracę namawiamy wszystkich bez względu na formę prowadzenia działalności gospodarczej. Niezależnie czy potrzebne jest wsparcie prawne w zakresie opracowania wzorów umów, odpowiedzi na pisma urzędowe czy sporadyczna obsługa reklamacji. Zewnętrzny dział prawny szybko jest w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi na każde pytanie, ponadto przejmuje nawet windykację należności.

  Zapoznaj się z warunkami współpracy oferowanymi przez kancelarię Wołoszański i Wspólnicy, bo sprawdzić jakie korzyści outsourcing usług prawnych może przynieść Twojej firmie.

  Podsumowanie

  Podsumowując outsourcing usług prawnych to nie tylko nowoczesne i wygodne podejście do obsługi prawnej, ale również efektywne kosztowo rozwiązanie.

  Najistotniejsze zalety outsourcingu usług prawnych, to:

  • Minimalizacja kosztów obsługi prawnej;
  • Szybkość i elastyczność działania;
  • Indywidualne podejście i dostęp do specjalistów w niszowych dziedzinach prawa;
  • Pełna kontrola nad kosztami i postępami projektu;
  • Niezwłoczne wydawanie opinii i udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania.

  Planujesz ekspansję poza granice? Skonsultuj warunki uzyskania wsparcia prawnego doświadczonych specjalistów tworzących sieć partnerów z 95 krajów świata tj. kancelarii Wołoszański i Wspólnicy.