• PL
 • EN
 • Ewa Weinar

  Ewa Weinar

  Associate, Radca prawny, Head of French Desk

  Specjalizacje:

  prawo cywilne
  prawo gospodarcze ze szczególnym uwzględnieniem prawa konkurencji

  Branże:

  motoryzacyjna
  kosmetyczna
  rozrywkowa

  Doświadczenie:

  Ewa specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego oraz prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa konkurencji.

  Jej doświadczenie obejmuje bieżące doradztwo dla firm z branży motoryzacyjnej, kosmetycznej i rozrywkowej. Ewa doradza we wszystkich aspektach związanych z polskim i unijnym prawem konkurencji m.in.: w zakresie karteli, porozumień wertykalnych, nadużycia pozycji dominującej. Zajmuje się także sprawami z zakresu czynów nieuczciwej konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych.

  Ewa zajmuje się doradztwem zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak i międzynarodowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, włączając w to specyfikę prowadzenia sporów gospodarczych. Na co dzień pracuje w języku polskim, angielskim i francuskim.

  Edukacja:

  Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała roczne stypendium we Francji na Université de Caen Normandie. Ukończyła również Université d’Orléans, na którym studiowała francuskie prawo prywatne gospodarcze – odbyła praktykę w paryskim sądzie.

  Ewa brała udział w programie Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego realizowanym we współpracy z Georgia State University College of Law.

  Ukończyła także podyplomowe studia na Polskiej Akademii Nauk w zakresie prawa konkurencji. Jest członkiem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.

  Publikacjie:

  The President of the Polish Competition Authority Imposes Financial Penalties on Managers for the First Time, artykuł opublikowany w CEE Legal Matters - drukowanym i internetowym piśmie dla zainteresowanych wschodzącymi rynkami prawnymi w Europie.

  Poznaj naszych specjalistów

  Członkowie naszego zespołu to prawnicy wyspecjalizowani w różnych obszarach prawa, znani ze szczególnej skuteczności w obsłudze wyjątkowo skomplikowanych spraw.