• PL
 • EN
 • Management of legal documents in outsourcing - Wołoszański & Partners Law Firm

  Zarządzanie dokumentami prawnymi a outsourcing

  Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc w mapowaniu Twoich procedur i dokumentów prawnych.
  Home Zarządzanie dokumentami prawnymi a outsourcing

  Praca każdego prawnika to w dużej mierze praca z dokumentami. Umowy, akta spraw i pisma procesowe wymagają bezpiecznego przechowywania. Jednak bez odpowiednich procedur z czasem pojawia się problem z szybkim odnalezieniem konkretnych dokumentów. W tym artykule przedstawiamy sprawdzone metody zarządzania dokumentami i procesami prawnymi dostępnymi w przypadku korzystania z outsourcingu usług prawnych w naszej kancelarii.

  Jakie problemy rozwiązuje outsourcing usług prawnych?

  Utrudnienia związane z rotacją pracowników

  Wprowadzenie do firmy nowego pracownika często weryfikuje przejrzystość organizacji oraz funkcjonowanie procedur dotyczących obiegu dokumentów. Przekazanie spraw i procedur, jest zazwyczaj tym trudniejsze, im dłużej firma działa na rynku. Wpływa na to nie tylko upływ czasu i zawodna pamięć, ale również rotacja zespołu. W każdej firmie zdarzają się przypadki niespodziewanego zakończenia współpracy z pracownikiem, co powoduje ryzyko utraty materiałów powstałych w okresie jego zatrudnienia.

  Unikniesz tego zagrożenia dzięki procedurom gwarantowanym przez outsourcing usług prawnych.

  Spadek efektywności współpracy w zespole

  Ile czasu w swoim życiu zawodowym spędzasz na poszukiwaniu dokumentów bądź na oczekiwaniu aż ktoś Ci je dostarczy? Zastanawiasz się czasem, jak marnowanie czasu wpływa to realizowany projekt? Nie od dziś wiadomo, że procesy ręczne spowalniają pracę. Są również źródłem wielu pomyłek powodowanych przez niedokładne zapisy.

  Wprowadź do swojej firmy outsourcing usług prawnych, a zobaczysz, jak wzrośnie sprawność Twojego zespołu.

  Potrzeba aktualizacji danych

  Korzystając z outsourcingu usług prawnych, nie musisz się martwić, czy masz aktualne dane. Zawsze pracujesz na aktualnej wersji umowy, a w razie potrzeby wiesz, gdzie znaleźć umowę podpisaną z kontrahentem. Niezbędne dokumenty, procedury oraz ustalenia ze współpracownikami są w jednym miejscu gotowe do udostępniania.

  Bezpieczeństwo danych i korespondencji

  Dodatkowym atutem korzystania z usługi outsourcingu procesów prawnych jest tajemnica informacji wymienianych między niezależnym adwokatem czy radcą prawnym a klientem. Warto wiedzieć, że wymiana korespondencji w ramach przedsiębiorstwa lub grupy przedsiębiorstw z prawnikami wewnętrznymi już nie będzie objęta tajemnicą zawodową.

  Jeśli zatem zależy Ci na zachowaniu tajemnicy korespondencji, bezpieczniej będzie, jeśli skorzystasz z usługi outsourcingu prawnego zewnętrznej kancelarii.

  Szukasz sposobu na obniżenie kosztów swoich procesów prawnych, a jednocześnie poprawę efektywności? Skorzystaj z darmowej konsultacji i uzyskaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

  Fot. Prawnicy pokazują klientowi procedury zarządzania dokumentami prawnymi.

  Obieg dokumentów w dziale prawnym

  W całej organizacji, a zwłaszcza w dziale prawnym niezwykle istotne jest bezpieczeństwo przechowywania wszelkiego rodzaju dokumentów oraz przejrzystość związanych z tym procedur. Im więcej prowadzimy spraw, tym więcej powstaje dokumentów, których uporządkowanie staje się prawdziwym wyzwaniem. W branży prawniczej jest to szczególnie istotne, ponieważ często w przygotowanie umowy, czy dokumentacji procesowej zaangażowanych jest więcej osób, które muszą szybko i sprawnie przekazywać sobie informacje.

  Oszczędność czasu i pieniędzy

  Prawidłowy proces zarządzania dokumentami gwarantuje zespołowi szybki dostęp do potrzebnych informacji i materiałów, a jednocześnie zabezpiecza je przed dostaniem się w niepowołane ręce. Odpowiednie ułożenie procesu przechowywania dokumentów to nie tylko ułatwienie codziennej pracy, ale również oszczędność czasu i pieniędzy.

  Precyzja

  Porządek w procesach związanych z prawem oraz precyzja i konsekwencja we wdrażaniu procedur sprawia, że nie tracisz cennego czasu na wyszukiwanie dokumentów. Cały zespół w razie potrzeby ma je pod ręką.

  Jest to możliwe, tylko jeśli dysponujesz zestawem procedur do zarządzania dokumentami i procesami, które łączą w sobie cyfryzację i nowoczesną technologię oraz metodologię zarządzania projektami.

  Przeczytaj wpis o tym, jak w przypadku outsourcingu usług prawnych wygląda zarządzanie projektami prawnymi.

  Dokumenty w elektronicznej formie

  Cyfryzacja i automatyzacja procesów mają znaczny wpływ na konkurencyjność firm, w tym w obszarze prawnym. Umożliwia to bowiem dostęp do bezpiecznego archiwum z jednej strony oraz ułatwienie codziennej pracy prawników i oszczędność czasu z drugiej.

  Czytaj dalej, by poznać wszystkie zalety automatyzacji, jakie wniesie do Twojej organizacji outsourcing usług prawnych.

  Uporządkowane procesy

  Outsourcing usług prawnych dostarcza uporządkowane procesy oraz transparentne procedury, które ułatwiają pracę Twoich zespołów projektowych. To właśnie przejrzyste procedury pomagają w prawidłowej realizacji zadań oraz szybkim rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Uporządkowane procesy pomagają również zidentyfikować ryzyka prawne, zanim staną się problemami prawnymi.

  Zobacz, jak w kancelarii prawnej Wołoszański i Wspólnicy dbamy o porządek w procedurach i dokumentach prawnych klientów. Pracując z nami, masz wgląd w postępy Twoich projektów 24/7 poprzez dedykowana platformę online.

  Transparentność działań

  Korzystając z outsourcingu usług prawnych oraz dedykowanego systemu, możesz na bieżąco monitorować realizację projektu i sprawdzać postępy w pracy Twoich zewnętrznych prawników. Za pośrednictwem panelu Klienta na naszej stronie www sprawdzisz szacowany czas ukończenia każdego etapu oraz liczbę godzin dotychczas spędzonych nad Twoim projektem.

  Zwiększenie produktywności

  Skorzystanie z outsourcingu usług prawnych oraz wynikające z niego usprawnienia pozwolą Ci się skoncentrować na klientach i rozwoju Twojego biznesu, pozostawiając kwestie prawne i ich organizację zewnętrznej kancelarii.

  Podsumowanie

  Analizując korzyści, jakie przynoszą w wielu firmach uporządkowane procesy oraz pełna transparentność działań możemy śmiało powiedzieć, że outsourcing usług prawnych jest rozwiązaniem wartym rozważenia.

  Potrzebujesz wsparcia w uporządkowaniu Twoich procedur i dokumentów prawnych?

  Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji wstępnej w kancelarii Wołoszański i Wspólnicy i sprawdź, czy outsourcing usług prawnych pomoże Ci podnieść efektywność firmowych działań.