• PL
 • EN
 • Wołoszański & Partners has coordinated a sale transaction of Web Shield to Swedish ZignSec

  Nasza kancelaria koordynowała transakcję sprzedaży spółki Web Shield szwedzkiej firmie ZignSec

  Pomoc prawna i kompleksowy przegląd z zakresu due diligence w 3 różnych jurysdykcjach
  Home Nasza kancelaria koordynowała transakcję sprzedaży spółki Web Shield szwedzkiej firmie ZignSec

  Kancelaria Wołoszański i Wspólnicy doradzała firmie Web Shield, wiodącemu dostawcę w obszarze RegTech, przy sprzedaży udziałów Grupy Web Shield na rzecz ZignSec AB, spółki z siedzibą w Szwecji. ZignSec AB nabyło 100% udziałów brytyjskiej spółki Web Shield Ltd, w tym spółek zależnych Web Shield Services GmbH, Web Shield Services Polska sp. z o.o. oraz 50% udziałów Web Shield Legal Library sp. z o.o. i Web Shield Legal Library sp. z o. o. sp. k. za kwotę 28 mln EUR. Umowa przejęcia została podpisana 6 czerwca 2021 roku.

  W procesie sprzedaży firmę Web Shield wspierał międzynarodowy zespół ekspertów specjalizujących się w doradztwie transakcyjnym, koordynowany przez kancelarię Wołoszański i Wspólnicy wraz z Partnerem Zarządzającym, Michałem Wołoszańskim, któremu powierzono kierownictwo nad projektem.

  Usługi doradcze koncentrowały się w szczególności na zarządzaniu kilkoma zespołami w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i Szwecji, a także na przeprowadzeniu przeglądu finansowego z zakresu due diligence Web Shield Group.

  Pomoc prawną w Wielkiej Brytanii świadczyła kancelaria Ellisons Solicitors, członek Alliott Global Alliance, która była odpowiedzialna m.in. za due diligence Web Shield Ltd. Transakcja w Szwecji była wspierana przez Magnusson – międzynarodową kancelarię prawa gospodarczego z siedzibą w Sztokholmie.

  “To był wymagający projekt,” mówi Partner Zarządzający Michał Wołoszański. “Transakcja obejmowała kompleksowy przegląd z zakresu due diligence w 3 różnych jurysdykcjach. Podczas projektu wszystkie firmy pozostały w pełni operacyjne, ponieważ zapewniliśmy ciągłość działania w zakresie technologii, finansów i własności. Osiągnięcie tego było możliwe dzięki starannej koordynacji procesów oraz profesjonalnemu wkładowi zaangażowanych kancelarii prawnych: Ellisons Solicitors, Magnusson i Eversheds Sutherland – kancelarii prawnej po drugiej stronie transakcji.”

  CEO Web Shield, Alex Noton:

  Wysoko cenimy sobie pomoc Michała Wołoszańskiego i jego zespołu w związku z transakcją sprzedaży. Projekt przebiegł bardzo sprawnie. Zadbali o każdy aspekt transakcji, jednocześnie utrzymując ciągłość operacyjną spółki. Całkowicie polecam współpracę innym, którzy potrzebują pomocy w zakresie fuzji i przejęć.

  W zespole kancelarii Wołoszański i Wspólnicy, który wspierał transakcję, znaleźli się nasi prawnicy: Michał Wołoszański, Kamil Kalenczuk, Przemysław Maruniak, Łukasz Kudela oraz Dyrektor Finansowy Milena Zwierz.

  Zamknięcie transakcji podlega zwyczajowym warunkom, w tym zatwierdzeniu inwestycji zagranicznych, i ma nastąpić w III kwartale 2021 r.

  Web Shield to wiodąca firma RegTech z najnowocześniejszą wiedzą specjalistyczną w zakresie wdrażania w czasie rzeczywistym, zgodności i monitorowania. Spółka została założona w 2011 roku i obecnie zatrudnia ponad 40 pracowników.

  ZignSec to firma RegTech, która opracowała i obecnie obsługuje platformę opartą o różne metody weryfikacji tożsamości. Metody te są stosowane przez firmy w celu szybkiej i bezpiecznej identyfikacji klientów online w czasie rzeczywistym. Klienci ZignSec działają w różnych branżach, w których identyfikacja odgrywa znaczącą rolę, przy czym większość koncentruje się wokół usług finansowych i innych regulowanych branż.


  Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z kancelarią Wołoszański i Wspólnicy pod adresem:

  Olga Kolomiiets, Kierownik ds. Marketingu
  + 48 22 295 08 90, olga.kolomiiets@127.0.0.1
  Wołoszański i Wspólnicy Kancelaria Prawna
  Spectrum Tower, ul. Twarda 18, XIX piętro
  00 – 105 Warszawa / Polska