• PL
 • EN
 • Wołoszański & Partners at 2022 Worldwide conference in Washington D.C.

  Nasza kancelaria na światowej konferencji 2022 w Waszyngtonie

  Razem z ponad 140 światowymi członkami Alliott Global Alliance, jednego z największych i najszybciej rozwijających się globalnych sojuszy multidyscyplinarnych.
  Home Wołoszański i Wspólnicy na Konferencji 2022 Worldwide w Waszyngtonie

  Tegoroczna Światowa Konferencja dla członków Alliott Global Alliance (“AGA”) była niezwykłym wydarzeniem pod wieloma względami – czy to z uwagi na liczne grono uczestników, wyjątkowe możliwości nawiązywania kontaktów i inspirujące dyskusje czy też nieprawdopodobnie wspaniałą pogodę.

  Ponad 140 przedstawicieli firm członkowskich z 44 krajów świata zebrało się na początku listopada w Waszyngtonie 🇺🇸, aby wymienić się pomysłami biznesowymi, omówić możliwości i ryzyka doświadczane przez ich firmy i klientów oraz wzmocnić więzi partnerstwa i przyjaźni, które łączą członków rodziny AGA.

  Wydarzenie było największą jak dotąd konferencją AGA, a prawie jedna trzecia uczestników pochodziła z nowych lub niedawno stowarzyszonych firm członkowskich – m.in. z Austrii 🇦🇹, Brazylii 🇧🇷, Kanady 🇨🇦, Chile 🇨🇱, Chin 🇨🇳, Kostaryki 🇨🇷, Danii 🇩🇰, Irlandii 🇮🇪, Meksyku 🇲🇽, Nowej Zelandii 🇳🇿, Nigerii 🇳🇬, Norwegii 🇳🇴, Panamy 🇵🇦, Filipin 🇵🇭, Arabii Saudyjskiej 🇸🇦, USA 🇺🇸 (w tym Kalifornii, Florydy, Georgii, Karoliny Północnej, Teksasu) oraz Zimbabwe 🇿🇼.

  Wołoszański i Wspólnicy na konferencji Światowej AGA w Waszyngtonie

  Świetny networking i wartościowe dyskusje to podstawa wydarzeń organizowanych przez AGA – wiemy o tym dobrze, gdyż zdecydowanie nie po raz pierwszy bierzemy w nich udział. Niemniej jednak i tym razem zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni.

  Dwa dni konferencji wypełnione były warsztatami i dyskusjami przy okrągłym stole, panelami i keynote’ami w trzech ścieżkach. Dzieli temu, że nasza kancelaria była reprezentowana przez 4 członków zespołu, udało nam się nie pominąć żadnego z interesujących nas obszarów. Omawialiśmy zarówno tematy specjalistyczne, takie jak Changing KYC & Banking Rules oraz Changing M&A Trends, jak i bardziej ogólnobiznesowe – dotyczące efektywnego zarządzania kancelarią, wzbogacania doświadczeń klientów czy też stania się pracodawcą z wyboru. Rozmawialiśmy również o społecznej odpowiedzialności biznesu i aktualnych wyzwaniach ESG, budowaniu zwycięskich zespołów oraz zaletach i wyzwaniach pracy zdalnej.

  Niezwykle cennymi spostrzeżeniami podzielili się uczestnicy panelu A New Global Mobility Landscape – Luc Lamy (Belgia 🇧🇪), Kathie Gaber (USA 🇺🇸), Hunter Norton (USA 🇺🇸) i Graeme Kirk (UK 🇬🇧), a także paneliści w sesji “Changing KYC & Banking Rules” – Selim Ozutez (Turcja 🇹🇷), Dimpy Mohanty (Indie 🇮🇳) i Henno Kotze (Malta 🇲🇹).

  Cieszymy się, że jesteśmy częścią społeczności, która podziela nasze wartości w zakresie biznesu i relacji międzyludzkich. Czujemy silną więź z kolegami z Alliott Global Alliance i wzajemne zaufanie, które stanowi solidny fundament do dalszej współpracy. Widzimy, że pewne możliwości i wyzwania są wspólne dla naszych firm, niezależnie od dzielącej nas odległości. A dzięki takim spotkaniom jak to, mamy możliwość ich omówienia i wspólnego znalezienia rozwiązań – mówi Partner Zarządzający Kancelarii Michał Wołoszański.

  To właśnie nasza obecność w Alliott Global Alliance pozwala nam na oferowanie wyższej jakości usług dla naszych klientów, zwłaszcza tych o zasięgu międzynarodowym. Zwiększa to naszą propozycję wartości i pozwala nam wspierać firmy z wyzwaniami prawnymi na poziomie globalnym. Ponadto, jest to świetna okazja dla naszego zespołu, aby rozwijać się w dynamicznym środowisku i czerpać z doświadczeń kolegów z zagranicy. Po prostu jest to świetny motywator, który możemy zaoferować naszym prawnikom, – dodaje Marta Solarska-Kaleńczuk, COO w naszej kancelarii.

  Ciekawe dyskusje kontynuowano, jak zwykle, w kuluarach, podczas przerw networkingowych i wspólnych wyjść. A że pogoda (dosłownie i w przenośni) była zadziwiająco ładna, to i atmosfera tych dyskusji była bardzo przyjemna i zachęcająca.

  O Alliott Global Alliance

  Alliott Global Alliance, założona w 1979 roku zrzesza ponad 210 firm członkowskich w 95 krajach i jest międzynarodowym stowarzyszeniem niezależnych firm prawniczych, księgowych i doradczych, współpracujących ze sobą na całym świecie.

  Kancelaria Wołoszański i Wspólnicy ma zaszczyt być członkiem Alliott Global Alliance jako jedyna kancelaria prawna w Polsce.

  Chcesz wiedzieć więcej?

  Dowiedz się więcej o innych konferencjach, w których uczestniczyliśmy w ubiegłym roku, takich jak Konferencja EMEA 2022 w Budapeszcie, Regionalna Europejska Konferencja na Malcie i Spotkanie z firmami partnerskimi z Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii w Dubaju. 

  Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z naszego członkostwa w Alliott Global Alliance.